18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

i po balu

SYLWESTER ODWOŁANY! Politycy zdecydowali, nie czas na imprezy

Emilia Waszczuk
28.10.2021  16:38
Sylwester odwołany. Imprezy nie będzie
Sylwester odwołany. Imprezy nie będzie Fot: Rawpixel.com/SHutterstock

Panie, Panowie, Sylwestra w tym roku nie będzie. Kolejny raz z rzędu politycy decydują o odwołaniu wielkiej imprezy. Ale oczywiście nie dotyczy to wszystkich.

Pandemia trwa, Polska zmaga się z czwartą falą, która przeciągać ma się ponoć na cały listopad i grudzień. Jeśli sytuacja z zeszłego roku się powtórzy, na Sylwestra mogą czekać nas ogromne liczby nowych zakażeń i związane z tym ograniczenia. A nawet jeśli nie... sytuacja epidemiologiczna jest tak zła, że politycy wolą nie ryzykować.

Właśnie podjęli więc decyzję, że nie odbędzie się jedna z największych imprez w kraju. Mowa o wielkim Sylwestrze plenerowym, jaki co roku organizowany był w Warszawie, oraz transmitowany w TVN.

Sylwester Warszawy i TVN odwołany

Już rok temu władze miasta i TVN-u wspólnie podjęły decyzję, by imprezę plenerową odwołać. Powody były dwa. Po pierwsze i najważniejsze - obowiązywał zakaz zgromadzeń i imprez, co oczywiście w żaden sposób nie obeszło TVP. Specjalnie dla nich rząd zmienił wtedy restrykcje pandemiczne. Drugi powód to oczywiście zaraza i strach przed konsekwencjami.

I teraz Sylwester Warszawy i TVN się nie odbędzie. W czwartek komunikat w tej sprawie wystosował urząd miasta.

W związku z trwającą epidemią COVID-19 Warszawa nie planuje w tym roku organizacji plenerowego koncertu sylwestrowego

- powiedział naczelnik wydziału prasowego Wojciech Śmiech.

Sylwester 2021. Co nas czeka?

Co w zamian? Tego jeszcze nie wiadomo. Być może TVN po raz kolejny zamiast na koncert, postawi na maraton filmowy. A może zorganizuje "domówkę", jak przed rokiem Polsat i zamiast dla wielkiego tłumu, artyści śpiewać będą do kamery? Czekamy na więcej informacji!

Tymczasem już wiadomo, że z wielkiej imprezy nie zrezygnuje TVP. Nawet jeśli COVID-19 zbierać będzie śmiertelne żniwo, a rząd zakaże imprez, oni koncert zorganizują. Plany mają niezmienne - wielka biba w Zakopanem, a na niej masa artystów pop i disco-polo. Raczej bez wielkich niespodzianek, wszak już mało kto chce występować na scenie Telewizji Polskiej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej