Koniec pedałowania

Żmijewski odchodzi z "Ojca Mateusza". Wiemy kto go zastąpi!

Wojciech Kozicki
07.01.2020  07:50
Sandomierz bez ojca Mateusza zaleje fala zbrodni?
Sandomierz bez ojca Mateusza zaleje fala zbrodni? Fot: TVP VOD/YouTube

Artur Żmijewski zasiada z roweru na amen! Ojciec Mateusz Żmigrodzki po 11 latach walki z przestępczością odchodzi i zamieni Sandomierz na Kraków. Jego miejsce zajmie Mikołaj Roznerski.

Serial „Ojciec Mateusz” trwa, będą nowe odcinki i kolejny sezon w TVP, chociaż raczej nie pojawi się w nich Artur Żmijewski (m.in. „Psy”, „Odwróceni”, „Na dobre i na złe”). Jak podaje „Super Express”, gwiazdor kończy karierę aktorsko-kolarską. Zaczął się buntować i chciał reżyserować coraz więcej odcinków, a w końcu sam poprosił twórców serialu, by wygasić jego wątek. Sandomierz nie zostanie jednak bez opieki.

Ojciec Mateusz ma wyjechać na rekolekcje do Krakowa i zaginie. Kinga Preis będzie nawet podejrzewała, że ktoś go zamordował. Pojawi się też oszust podszywający się pod legendarnego księdza-detektywa, wyłudzający pieniądze od parafian. Kilka miesięcy temu pojawiły się natomiast plotki, że stróża prawa w koloratce pogrąży sprawa tajemniczego morderstwa i do akcji wkroczy Watykan.

Żmijewskiego zastąpi znany z „M jak miłość” Mikołaj Roznerski. SE.pl podaje, że pojawił się już na planie filmowym w Sandomierzu. Grany przez niego ksiądz Walery Opłatek ma zostać ciepło przyjęty przez parafian, ale nie wiadomo jak na razie, czy również będzie jeździł na rowerze.

Śladami Ojca Mateusza - Sandomierz [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze