18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

legenda walczy o życie

Królowa disco-polo ma raka. SHAZZA OPOWIEDZIAŁA O CIĘŻKIEJ CHOROBIE

15.06.2022  13:08
Shazza ma chłoniaka. Opowiedziała o chorobie
Shazza ma chłoniaka. Opowiedziała o chorobie Fot: VIPHOTO/East News

Królowa disco polo cierpi z powodu poważnej choroby. Shazza opowiedziała o walce z nowotworem i zachęca fanów: badajcie się!

Bierz co chcesz - śpiewała królowa disco polo i wyśpiewała. Choroba zabrała jej spokój i bezpieczeństwo, kobieta cierpi na poważny nowotwór. Piosenkarka, która zawrotną karierę robiła w Polsce w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, ale do dziś pamiętana jest przez ludzi po trzydziestce (czyli większość społeczeństwa), cierpi z powodu chłoniaka.

Shazza, a właściwie Marlena Magdalena Pańkowska, nadal występuje na scenie, jednak nie wzbudza już takiej sensacji, jak przed laty. Mimo to informacja o jej chorobie może być smutną nowiną dla wielu Polaków. Dziś kobieta ma 55 lat i poważne zmartwienie. O chorobie dowiedziała się przypadkiem.

Shazza ciężko chora

Nowotwór nie dawał żadnych objawów, lekarze wykryli go przypadkiem, w czasie specjalistycznego badania. - Wykonałam rezonans magnetyczny i się okazało, że jestem chora. Wynik na początku powalił mnie z nóg, ale jestem silną osobą, więc się zebrałam i wzięłam za siebie - wyjawiła piosenkarka w jednym z ostatnich wywiadów.

Okazuje się, że o chorobie Shazza wie już od dwóch lat. kobieta zawzięcie walczy z nowotworem i nie zamierza się poddawać. Przeszła już jedną chemioterapię, teraz poddawana jest kolejnej. I wierzy, że uda jej się pokonać zagrożenie.

Jestem pełna nadziei i wierzę, że uda mi się pokonać nowotwór. Dziękuję za opiekę profesorowi Wiesławowi Jędrzejczakowi i doktorowi Hubertowi Heleniakowi

- mówi w rozmowie z "Super Expressem".

Muzyka lekiem na chłoniaka?

Piosenkarka chce wrócić do zdrowia, chce też ponownie w pełni sił stanąć na scenie. Świętuje właśnie 30-lecia kariery, zaczęła tez ponownie koncertować. Wyznaje przy tym, że to właśnie praca pomaga jej pokonać strach o zdrowie i życie, i dodaje optymizmu.

Praca zawodowa i spotkania z publicznością dają mi siłę i pozytywną energię do dalszej walki z chorobą. To mnie buduje wewnętrznie i czuję cały czas, że jestem potrzebna

- wyznaje królowa disco-polo.

Piosenkarka zdradza, że przygotowuje właśnie nowy materiał - piosenki i teledyski, w planach ma również koncerty, także dla dużych telewizji. W sumie tylko w najbliższych miesiącach zaplanowanych ma kilka większych występów.

Na koniec zaś apeluje do swych fanów i nie fanów, do każdego, kto czyta te słowa: Proszę obserwujcie swój organizm, wykonując badania choćby te podstawowe, bo one mogą zmienić wiele.