18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Siwiec o dzieciach i narkotykach: te substancje są dobre, ale...

Wojciech Kozicki
29.09.2022  21:54
Siwiec o dzieciach i narkotykach: te substancje są dobre, ale...
Siwiec o dzieciach i narkotykach: te substancje są dobre, ale... Fot: TRICOLORS/East News

Natalia Siwiec to nie tylko rozbierane sesje, nagie zdjęcia, lans na Instagramie i słynne piersi. Okazuje się, że to również ekspertka od narkotyków i wychowania dzieci. M dla rodziców radę jak rozmawiać z dziećmi o niezdozwolonych substancjach psychoaktywnych. A może ma ktoś radę jak rozmawiać z Natalią Siwiec o narkotykach?

Natalia Siwiec w rozmowie z Pudelkiem rozćwierkała się o dzieciach i narkotykach. Ma dla rodziców instrukcję jak prowadzić z pociechami dialog o substancjach psychoaktywnych. Jej podejście i wypowiedź nie wszystkim rodzicom przypadną do gustu. Czy za chwilę w internecie fala hejtu ją zmiecie.

Natalia Siwiec i naga prawda o dzieciach oraz narkotykach?

Natalia Siwiec podkreśla, że oczywiście wszystkie substancje psychoaktywne to zagrożenie dla dzieci i trzeba dążyć do tego, by ewentualne zażywanie narkotyków rozpoczęły jak najpóźniej. Zdaniem celebrytki, rodzic nie powinien jedynie straszyć, ale zaoferować dziecku szczerą rozmowę i merytoryczną wiedzę o niedozwolonych substancjach. Sama jednak jest zwolennikiem kontroli i wyznała, że starszy syn jej partnera wiedział, iż w każdej w chwili mógł w domu czekać na niego test na obecność narkotyków we krwi. Świadomość kontroli może zniechęcić dziecko do sięgnięcia po substancje psychoaktywne.

Trzeba robić wszystko, żeby jakoś to zrobić, żeby dziecko podchodziło do tego w taki sam sposób. Ja uważam, że przede wszystkim trzeba szczerze o tym rozmawiać. Fajnie, jak masz jakąś wiedzę na ten temat. A nie, że mówisz dziecku "łeee, to jest zło, łeeee"; "Nie wiadomo, co się po tym stanie, umrzesz na drugi dzień po zażyciu takich środków". Wiadomo, jak będzie dziecko później na Ciebie patrzyło. "Nie ma co gadać z mamą czy z tatą, bo gadają głupoty, w ogóle się nie znają" – wyjaśniła Natalia Siwiec.

Co ciekawe, Natalia Siwiec uważa, że nie wszystkie narkotyki są złe. Okazuje się, że ich szkodliwość zależy od „ogarnięcia” i stopnia rozwinięcia psychiki! Przyznała również, że m.in. w Amsterdamie spróbowała „takich środków jakichś”, ale robiła to zgodnie z prawem.

Te substancje są dobre, ale dla ludzi, którzy już są ogarnięci. Którzy gdzieś tam mają rozwinięty mózg, psychikę, wszystko inne. Możesz ich spróbować, ale to musi być odpowiedni czas. Jest dużo substancji, które nie są dobre, a Ty nie będziesz wiedziała, jako taka młoda osoba, co jest dobre, a co nie. Po tych dopalaczach i tak dalej można umrzeć, można się stać kaleką. Trzeba rozmawiać o tym wszystkim z dzieckiem moim zdaniem – wypowiedziała się Natalia Siwiec w Pudelku.