18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przegięcie?

Skandal ws. Sylwestra TVP. Oburzająca lokalizacja, ludzie protestują

31.10.2019  08:51
Skandal ws. Sylwestra TVP. Oburzająca lokalizacja, ludzie protestują
Skandal ws. Sylwestra TVP. Oburzająca lokalizacja, ludzie protestują Fot: Wikipedia

Sylwester TVP od jakiegoś czasu jest ogromnym sukcesem stacji. Niemniej, wokół tegorocznego wydania imprezy rozgorzał skandal. Organizatorzy chcą zrobić koncerty w takim miejscu, że wiele osób protestuje. 

Sylwester TVP w ostatnich latach ku radości Jacka Kurskiego, cieszył się ogromną popularnością. Każde wydanie tej wyjątkowej imprezy z miejsca stawało się sukcesem. Najwyraźniej zachęceni tym organizatorzy zdecydowali się na pewne eksperymenty, które... nie są najlepszym pomysłem.

W tym roku TVP wpadło na "genialny" pomysł zorganizowania Sylwestra... na Wielkiej Krokwi, czyli w miejscu największych sukcesów np. Adama Małysza. Dotychczasowe edycje w Zakopanem były kultowe i wszystko wskazuje na to, że dlatego organizatorzy pozbyli się wszelkiej krępacji. 

Sylwester TVP wywołał skandal

Koncert ma więc zostać przeniesiony z Równi Krupowej na stadion pod Wielką Krokwią. Jak donosi Tygodnik Podhalański, teren Równi choć bezpieczny, był za duży dla "oka" kamer i sprawiał wrażenie, jakby na Sylwestrze bawiło się mało osób. TVP chce więc miejsca, które sprawi, że widzowie będą widzieli niezmierzone tłumy bawiące się na imprezie.

Problem w tym, że wielu osobom ta zmiana nie przypadła do gustu do tego stopnia, że... postanowili protestować. Tatrzański Związek Narciarski najmocniej sprzeciwia się temu pomysłowi, bowiem Wielka Krokiew graniczy z terenem rezerwatu, a do tego w tym miejscu w styczniu normalnie odbywają się skoki narciarskie. 

W rozmowy na temat Sylwestra TVP zaangażowały się już... ministerstwo sportu i środowiska. Gazeta Wyborcza informuje, że zorganizowanie jej w miejscu rezerwatu może doprowadzić do dymisji dyrekcji parku.

TVP ma swoje techniczne wymagania, ma swoje racje i przekonuje nas do nich, ale my też mamy argumenty. Teraz trwają ustalenia dotyczące lokalizacji imprezy sylwestrowej. Zdajemy sobie sprawę, że czasu zostało już bardzo niewiele

- mówiła w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Anna Karpiel-Semberecka, kierownik biura komunikacji społecznej i promocji Urzędu Miasta Zakopane

Czy naprawdę takie afery w sprawie jednego wieczoru są warte wysiłku wszystkich zaangażowanych w nie osób? Śmiemy wątpić. 

Czytaj także