Musi dorabiać

Skandalicznie niska emerytura gwiazdy Klanu. Znajomi się z niej śmieją

11.02.2020  16:08
Skandalicznie niska emerytura gwiazdy Klanu. Znajomi się z niej śmieją
Skandalicznie niska emerytura gwiazdy Klanu. Znajomi się z niej śmieją Fot: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Klan stanowi dla niej główne źródło utrzymania. Laura Łącz nie może odpocząć, chociaż emerytura już dawno jej przysługuje. Wszystko przez skandalicznie niskie świadczenie, jakie jej przysługuje. 

Klan jest serialem, który chyba nigdy nie zniknie z ramówki TVP. Chociaż na planie artystom się nie przelewa, to dla niektórych jest to główne źródło utrzymania i trwała, stabilna pensja. 

Klan to jej nadzieja. Skandalicznie niska emerytura Laury Łącz

Tak jest w przypadku Laury Łącz - aktorka nie zamierza rezygnować z udziału w produkcji, głównie dlatego, że daje jej ona spokój ducha. Chociaż artystka ma już 66 lat i mogłaby przebywać na emeryturze, to skrajnie niskie świadczenie jej na to nie pozwala.

Emerytury są bardzo niskie. Mnie się należy emerytura od 45 roku życia, ponieważ udokumentowałam moją pracę jako aktorka i osoba śpiewająca. Piosenkarze czy tancerze mają prawo do wcześniejszej emerytury, ale ja mam emeryturę z Teatru Polskiego. (...) Poszłam na nią przedwcześnie, dlatego jest ona śmieszna, bo w tej chwili, po wszystkich podwyżkach, wynosi około tysiąca złotych. Nie starczyłoby to na nic. Emerytury artystyczne są niewielkie, ale aktorzy, artyści chcą pracować jak najdłużej. Nie są osobami, które w wieku 60 lat nadają się na emeryturę lub nie nadają się do pracy

- mówiła Laura Łącz w rozmowie z portalem Plejada.

Okazuje się, że znajomi śmieją się z aktorki i porównują jej działalność artystyczną do... króla disco polo, Zenka Martyniuka. 

Koledzy żartują, że więcej występów na estradzie ma tylko Zenek Martyniuk. Robię różne rzeczy: uczę wiersza w szkole aktorskiej, wykładam warsztaty teatralne, prowadzę teatr

- dodała artystka.

Współczujemy, że nie ma czasu na odpoczynek. To musi być niełatwa sytuacja. 

Przeczytaj więcej
Komentarze