18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mogą być jak Kurski

Ślub Opozdy i Królikowskiego NIEWAŻNY? Zwrot akcji!

Wojciech Kozicki
15.06.2022  17:21
Ślub Opozdy i Królikowskiego NIEWAŻNY? Rozwód i zwrot akcji
Ślub Opozdy i Królikowskiego NIEWAŻNY? Rozwód i zwrot akcji Fot: Pawel Wodzynski/East News

Joanna Opozda i Antek Królikowski dopiero wzięli ślub, ale już biorą rozwód. Aktor zapowiedział walkę przed sądem, ale sprawa może mieć zaskakujący finał. Niektóre źródła podają, że być może uda się uzyskać unieważnienie ślubu kościelnego!

Joanna Opozda to jedna z najpiękniejszych polskich aktorek, o zjawiskowej urodzie i ogromnym talencie. Jednak, gdy zaszła w ciążę, Antek Królikowski wolał hulaszczy tryb życia i relacje z inną kobietą. Podobno aktor nie ma zamiaru ułatwiać jej wzięcia rozwodu i będzie walczył. Tymczasem  „Super Express”, że możliwe jest unieważnienie ślubu kościelnego, chociaż nie będzie to łatwe.

Rozwód Opozdy i Królikowskiego. Czy można unieważnić ślub kościelny?

„Super Express” podkreśla, że unieważnienie ślubu kościelnego nie jest łatwe, ale można powołać się na  zapis o „nieszczerym ślubowaniu”. Jest to szansa, by uniknąć wieloletniej walki w sądzie. Ekspert z zakresu prawa kościelnego Michał Poczmański na łamach Jastrząb Post wyjaśnił, że procedura jest skomplikowana i czasochłonna. Wszystko zależy jednak od diecezji, liczby świadków i konkretnej sprawy. Sama zdrada nie jest natomiast powodem do unieważnienia ślubu. Zdaniem eksperta, kluczowa może okazać się tutaj nieuleczalna choroba Antoniego Królikowskiego, która wpłynie na  stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Para musiałaby ustalić podstawy prawne kierowane do sądu kościelnego i przygotować skargę powodową (odpowiednik pozwu rozwodowego). To jednak dopiero początek trudnej drogi.

Kodeks prawa kanonicznego mówi o wielu powodach, chociaż najpowszechniejszym jest kanon 1095 nr 3, który mówi o psychicznej niezdolności wypełnienia istotnych obowiązków małżeńskich i to, zgodnie ze statystykami kościelnymi, jest taki najbardziej popularny powód do stwierdzenia nieważności małżeństwa. Mówimy tutaj o sytuacji, kiedy jeden z małżonków lub oboje nie są w stanie np. z powodów emocjonalnych wypełniać istotnych obowiązków małżeńskich, czyli nie są w stanie być dobrą żoną, dobrym mężem. Mówimy tu bardzo często o różnego rodzaju uzależnieniach od alkoholu, hazardu, seksu. Emocjonalnej niedojrzałości czy emocjonalnym uzależnieniu od swoich rodziców. Albo ktoś symulował, albo ktoś był niezdolny, albo ktoś był w błędzie. I to tak naprawdę nie zostało zrealizowane, tak jak wszyscy obecni myśleli.  - wyjaśnił Poczmański. (Jastrząb Post)

Opozda i Królikowski mają szansę na unieważnienie małżeństwa? Adwokat kościelny rozwiewa wątpliwości

Czytaj także