18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

(nie)charytatywne "Solidarni z Ukrainą"

POLACY ODDAJĄ CO MAJĄ. A gwiazdy zgarnęły kokosy za koncert dla Ukrainy

03.03.2022  13:14
Gwiazdy zgarnęły kokosy za koncert dla Ukrainy
Gwiazdy zgarnęły kokosy za koncert dla Ukrainy Fot: Mateusz Jagielski/East News

TVP wprowadziła widzów w błąd, a gwiazdki na ponoć charytatywnym koncercie wystąpiły za grube pieniądze? Pudelek ujawnia, ile zarobiły.

Wojna w Ukrainie trwa już ósmy dzień. Rosjanie coraz brutalniej atakują miasta i wsie, dochodzi do grabieży i napadów na cywilów, mordowane są matki z dziećmi. Jednocześnie Ukraińcy są świadkami licznych dezercji, rosyjscy żołnierze zdezorientowani i zmęczeni poddają się bez walki.

Gdy tylko wybuchła wojna, a Ukraińcy zaczęli uciekać z bombardowanych terenów, Polacy rzucili się do pomocy. Zbierane są ubrania, żywność, środki higieniczne czy leki. Obywatele Polski oferują swym sąsiadom zza wschodniej granicy transport i nocleg - wszystko bezinteresownie, nie oczekując niczego w zamian.

Charytatywny koncert TVP nie był charytatywny?

Zdawało się, że podobnie postąpią wielkie sławy. Fakt, artyści zorganizowali zbiórkę, w której zebrali niemal milion złotych, ciężko na liście darczyńców znaleźć jednak gwiazdy z pierwszych stron gazet. Te wzięły za to udział w koncercie TVP, który wesprzeć miał Uchodźców. Wszyscy myśleli, że to występ charytatywny, że pieniądze zamiast do artystów, powędrują do ludzi, którzy w wyniku wojny stracili swe domy, pracę, rodziny. Ale nie.

Okazało się, że artyści występujący na scenie TVP, zgarnęli za to spore sumki. Niektóre gaże przyprawiają o zawrót głowy. W czasie, gdy zwykli Polacy organizują zbiórki, robią zakupy, przyjmują pod swe dachy Ukraińców, topowe gwiazdy zaprzyjaźnione z Telewizją Polską, szukają sposobów na zarobek.

Gwiazdy zarobiły na "pomocy" Ukrainie

O tym, że gwiazdy wzięły pieniądze za ponoć charytatywny koncert "Solidarni z Ukrainą", poinformowała Justyna Steczkowska. Teraz portal Pudelek dotarł do informacji, ile kto zarobił na swoich scenicznych popisach.
Największe pieniądze zgarnęły Maryla Rodowicz i Edyta Górniak. Ta pierwsza za ponoć charytatywny występ dostała aż 40 tysięcy złotych! Uduchowiona Górniak zarobiła o prawie połowę mniej - 22 tysiące. Pieniądze dostała też Justyna Steczkowska, piosenkarka od razu zapowiedziała jednak, że całość przekaże na rzecz uchodźców.
Jak podaje Pudelek, z całej długiej listy artystów, jedynie zespół Enej wystąpił na scenie TVP za darmo. Potwierdził to maganer zespołu Łukasz Kojrys.

Zespół Enej wraz z dziewczynami z zespołu Zazula wystąpili podczas koncertu "Solidarni z Ukrainą" charytatywnie

- powiedział Pudelkowi.

Po rewelacjach przekazanych przez Justynę Steczkowską (artystka zarzuciła koleżankom-gwiazdkom, że kłamią mówiąc, że nie wzięły za koncert pieniędzy) te zaczęły się grubo tłumaczyć. Edyta Górniak zaczęła grozić Steczkowskiej sądem, Natasza Urbańska oznajmiła, że pieniądze przekazała na pomoc Ukrainie, a Blue Caffe zapewnia, że nikt w zespole nie zobaczył nawet grosza. Maryla Rodowicz milczy.