18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra informacja

Aktor "M jak miłość" walczy z nowotworem. Bliscy proszą o pomoc

07.04.2021  19:15
Aktor prosi o pomoc
Aktor prosi o pomoc Fot: INPLUS/East News

Aktor znany z "Ojca Mateusza", "Rancza" oraz "M jak miłość" walczy z chorobą nowotworową. Stanisław Pąk musiał ograniczyć aktywność zawodową, przez co nie ma pieniędzy na leczenie. Jego rodzina prosi o pomoc.

Stanisław Pąk, aktor kojarzony z rolami drugoplanowymi znany jest z seriali takich jak "Klan", "Plebania", "M jak miłość", "Ojciec Mateusz" lub "Ranczo". Niestety kilkudziesięcioletnią karierę artysty przerwała ciężka choroba.

Stanisław Pąk walczy o życie

Kilka lat temu u aktora wykryto raka prostaty, który z czasem zaatakował układ kostny. Do tej pory Pąk finansował leczenie z własnej kieszeni, dzięki pracy na planie filmowym. Jednak ostatnio postępująca choroba wykluczyła go z życia zawodowego.

Niedawno artysta poddał się leczeniu radioterapią, jednak ze względu na wystąpienie wielu komplikacji zabiegi przerwano.

Jestem po niedokończonej radioterapii. Musiała zostać przerwana, gdyż doszło do poważnych komplikacji. W tej sytuacji czas działa mocno na moją niekorzyść i dokończenie radioterapii w bliżej nieznanym terminie, nie daje większych nadziei na odzyskanie zdrowia - poinformował aktor.

Jedyną szansą na powrót do zdrowia Pąka jest specjalne, kosztowne leczenie. Do niedawna mężczyźnie pomagała rodzina, lecz nawet pomoc bliskich przestała wystarczać. Żona artysty podjęła decyzję o zorganizowaniu internetowej zbiórki.

W tym stanie jedną z ostatnich szans dla mnie na pokonanie choroby i powrót do wykonywania tego wspaniałego zawodu jest terapia w Ośrodku Medycyny Zintegrowanej Holistic Vital doktora Andrzeja Więckowskiego w Wągrowcu - przekazał Stanisław Pąk.

Na leczenie aktora potrzebne jest 25 tysięcy złotych. Dzięki pomocy fanów udało się już zebrać ponad 20 tysięcy złotych. Zbiórkę na rzecz Stanisława Pąka można znaleźć tutaj.

logo Tu się dzieje