W TVP lecą miliony!

Sukces Brzozowskiego! Spełnił mokry sen Kurskiego

Wojciech Kozicki
17.06.2021  19:16
Rafał Brzozowski rozhulał oglądalność "Jaka to melodia?". Prezes Kurski go ozłoci?
Rafał Brzozowski rozhulał oglądalność "Jaka to melodia?". Prezes Kurski go ozłoci? Fot: HOLLANDSE HOOGTE/East News

Rafał Brzozowski na Eurowizji odniósł sukces, bo z piosenką taką jak „The Ride” w ogóle wpuścili go do szatni i toalety. Teraz jednak zbiera frukta swoich eurowizyjnych harców. Oglądalność programu „Jaka to melodia?” w TVP wystrzeliła w kosmos!

Rafał Brzozowski wrócił z Eurowizji wychłostany przez opinię publiczną, ale 40-letnie ciacho z TVP potrafi przekuć porażkę w sukces. Program „Jaka to melodia?” zanotował szokujący wzrost oglądalności. Czy to właśnie za sprawą Brzozowskiego?

Brzozowski stymuluje oglądalność "Jaka to melodia?"

Program „Jaka to melodia?” jest liderem oglądalności w popołudniowym paśmie. Jak podaje portal Wirtualne Media, rozśpiewaną produkcję TVP ogląda średnio 1,53 mln osób. Niektóre odcinki oglądało nawet 2 mln widzów. Przekłada się to oczywiście na ogromne pieniądze, bo wpływy z reklam wyniosły w sezonie 2020/2021 75,26 mln złotych!

Rafał Brzozowski prowadzi „Jaka to melodia?” od 2017 roku. Zastąpił wówczas Norbiego, który od tamtej pory kręci „Kołem fortuny” w asyście apetycznej jak ciasteczko Izabelli Krzan. Brzoza poprowadzi również nową edycję „The Voice Senior”.

Średnia widownia premierowych odcinków teleturnieju „Jaka to melodia?” wyemitowanych w okresie od 31 sierpnia 2020 roku do 6 czerwca 2021 roku wyniosła 1,53 mln osób. Udział TVP1 w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 13,91 proc. w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 7,81 proc. w grupie 16-49 i 8,93 proc. w grupie 16-5 – podaje portal Wirtualne Media.

Rafał Brzozowski śpiewa w Kole Fortuny. Czy to szkodliwe dla zdrowia?

Koło Fortuny - Rafał Brzozowski zaśpiewał "Gangnam Style"

Czytaj także