18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronaparty

Sylwester w TVP mimo pandemii. Kurski ściąga "wielkie gwiazdy"

Emilia Waszczuk
07.12.2020  17:17
Sylwester w TVP mimo pandemii. Wiadomo, kto wystąpi
Sylwester w TVP mimo pandemii. Wiadomo, kto wystąpi Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Pandemia koronawirusa omija TVP? Jacek Kurski zapowiada imprezę i kolejny Sylwester Marzeń. Znamy pierwsze "gwiazdy".

W Polsce pandemia, premier apeluje, by odpuścić sobie imprezy w Sylwestra, Jarosław Gowin straszy zakazem wychodzenia z domów, a TVP... W TVP życie płynie jakby w zupełnie innej galaktyce. Alternatywna rzeczywistość Jacka Kurskiego zakłada, że może sobie robić co chce (jak Tadeusz Rydzyk, który wyprawił imprezę na urodziny Radia Maryja, mimo zakazu) i zorganizuje 31 grudnia wielką bibę.

Prezes TVP nie przejmuje się pandemią. Ostatnio informował, że musi szukać nowego miejsca na "Sylwestra Marzeń" bo przez koronawirusa nie może go wyprawić w Zakopanem. Z imprezy jednak nie rezygnuje i rozważał między innymi Stadion Narodowy, na którym utworzono szpital dla pacjentów z COVID-19.

Sylwester Marzeń TVP mimo pandemii

Teraz wiadomo już, że impreza TVP odbędzie się na sto procent. Politycy PiS przekazują w kolejnych komunikatach, że Polaków w Sylwestra czekać mogą restrykcyjne obostrzenia i wzmożone kontrole policji, a Jacek Kurski przyklepuje koncerty swych ulubionych gwiazd.

Kto zaśpiewa i zatańczy dla TVP? Cóż, nie będzie tu wielkich zaskoczeń. Artystów, którzy chcą pokazywać się w Telewizji Polskiej, nie ma już w Polsce zbyt wielu, media publiczne muszą więc postawić na odgrzewanie starych kotletów, czyli pokazywanie setny raz z rzędu tych samych gwiazd. I tak na scenie Sylwestra Marzeń pojawić się ma wielki gwiazdor, najlepszy męski głos w kraju, twórca najmądrzejszych tekstów i najbardziej skomplikowanych melodii... Zenon Martyniuk.

Jak donosi Flesz, w TVP gościć będą też najbardziej znani bliźniacy w Polsce. Nie mowa oczywiście o braciach Mroczek, tylko o braciach Golec, którzy wybitnie lubią się z TVP i od lat niezmiennie wróżą jej San Francisco zamiast ścierniska. Zaskoczeniem możne być za to Michał Szpak, który w ostatnim czasie, wbrew TVP i władzy PiS, wspierał protesty kobiet.

Sylwester w TV. Co z TVN i Polsatem?

Co roku 31 grudnia to wielka wojna trzech największych polskich stacji telewizyjnych o to, kto zorganizuje najlepszy koncert i przyciągnie przed ekrany najwięcej widzów. W tym roku TVN z bitwy tej rezygnuje - występów gwiazd na żywo nie będzie. Telewizja stawia na wieczór filmowych hitów.

Zupełnie inaczej sprawę widzi Polsat, który chce zabawiać Polaków przed telewizorami i w sieci. Zamierzają zorganizować sylwestrową domówkę i zachęcić widzów do zabawy we własnych czterech ścianach, ale z niebieskim ekranem.

W tym roku nie możemy zaprosić widzów na Stadion Śląski, stąd pomysł na organizację imprezy sylwestrowej na żywo w dwóch studiach Polsatu równocześnie. Publiczność będzie się z nami bawić nie tylko przed telewizorami, ale także wirtualnie w bezpośrednim kontakcie z naszymi prowadzącymi i gwiazdami - mówi Interii Nina Terentiew.

Kogo możemy spodziewać się na imprezie Polsatu? Dokładnej listy jak na razie nie ma, znamy już jednak kilka nazwisk.

Wśród gości znajdą się wspaniali artyści od Dawida Kwiatkowskiego do Alicji Majewskiej, od Loony do legendarnego Boney M. z Maizie Williams, czyli możemy się spodziewać pokoleniowego mixu - zapowiada Terentiew.