18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To koniec?

Sylwestra w tym roku NIE BĘDZIE. Polsat i TVN komentują

16.11.2020  18:26
TVN i Polsat Sylwestra nie będzie
TVN i Polsat Sylwestra nie będzie Fot: Grzegorz Ksel/REPORTER

Polsat i TVN już przewidziały rządowe decyzje. Sylwestra w tym roku nie będzie - telewizje zamiast organizować imprezę, stawiają na filmy. Najwyraźniej czekają nas maratony ulubionych dzieł kinematograficznych, zamiast szampańskiego wieczoru.

Sylwester w tym roku stoi pod znakiem zapytania podobnie, jak Święta Bożego Narodzenia. Być może rządzący na dzień przed tym wydarzeniem zapowiedzą, że nie można nawet wychodzić z domu. Dokładnie tak zrobili w końcu z 1 listopada. Największe telewizje w kraju już się na to przygotowały.

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa imprezy masowe nie wchodzą w grę. Co toku TVP, TVN i Polsat organizowały ogromne zabawy sylwestrowe, z występami gwiazd na świeżym powietrzu. Teraz raczej nie będzie to możliwe. 

Sylwestra NIE BĘDZIE! TVN i Polsat podejmują decyzje

Taką imprezę należy organizować ze znacznym wyprzedzeniem, tymczasem Polsat i TVN już odpuściły. Na wieczór sylwestrowy, zamiast szampańskiej zabawy, proponują swoim widzom znane i lubiane filmy. Maraton na kanapie to jedyne, na co w tym roku możemy liczyć. Nie powinniśmy się nastawiać na zmianę sytuacji, bo możemy się jedynie rozczarować.

Na antenie TVN w sylwestrowy wieczór zobaczymy takie filmy fabularne, jak: „Nigdy w życiu!”, „Pieniądze to nie wszystko”, „American Pie II” i „Świadek koronny”. Polsat teoretycznie nie mówi jeszcze ostatniego słowa, ale możemy się domyślać, że także nie postawi na szaleńcze rozwiązania.

Jeśli chodzi o Sylwestra, sytuacja związana z epidemią dzisiaj nie napawa optymizmem w zakresie imprez masowych. Czy będzie jakaś inna formuła niż koncert z udziałem publiczności? Zastanawiamy się nad tym, pracujemy, nie podjęliśmy jeszcze finalnej decyzji

- mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Kto by pomyślał, że będziemy żyć w czasach, w których zabawa stanie się śmiertelnie niebezpieczna i praktycznie niemożliwa? Wszyscy jesteśmy zaskoczeni tym, jak rozwija się sytuacja w kraju i na świecie.

Dla największych telewizji to również duży cios finansowy. Co roku miliony Polaków witały Nowy Rok, właśnie oglądając emitowane przez nie zabawy. To oznaczało nie tylko wieczór pełny wrażeń, ale również niemały zarobek.