18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

walczył do końca

Synek Rzeźniczaka nie żyje! Oliwierek miał tylko roczek

28.07.2022  16:00
Nie żyje synek Jakua Rzeźniczaka
Nie żyje synek Jakua Rzeźniczaka Fot: Facebook/Jakub Rzeźniczak

Bardzo smutna wiadomość w czwartek. Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak poinformowali o śmierci swojego rocznego synka. Oliwier walczył z ciężką chorobą.

Wstrząsającą wiadomość przekazała w czwartek 28 lipca Magdalena Stępień, była partnerka polskiego piłkarza Jakuba Rzeźniczaka. Nie żyje ich malutki synek, zaledwie roczny Oliwier. Chłopczyk cierpiał na nowotwór wątroby.

Ciężka choroba została zdiagnozowana u chłopczyka w styczniu tego roku. Zrozpaczona matka organizowała zbiórki na leczenie synka, w końcu udało jej się wyjechać do Izraela, gdzie został poddany kosztownej terapii. Niestety ta nie uratowała mu życia.

Oliwier nie żyje

Informację o śmierci maleńkiego Oliwiera Magdalena Stępień przekazała w specjalnym wpisie na Instagramie. Do przejmującego opisu załączyła zdjęcie słodkiego, uśmiechniętego bobasa. Serce się kraje na jego widok...

Choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka tutaj na Ziemi Świętej, w Izraelu. Czujemy niewyobrażalny ból, ale i ogromną wdzięczność, za każdy dzień jego życia. Było tych dni dokładnie 376

- napisała matka zmarłego chłopczyka.

Jak poinformowała, pogrzeb Oliwiera zaplanowany został na 1 sierpnia. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w kaplicy na cmentarzu przy ulicy Wojska polskiego 59A w Olesnicy o godzinie 14.00. Wcześniej o godzinie 13.40 Magdalena Stępień zaprasza na wspólną modlitwę różańcową za duszę chłopczyka.

Dziękujemy za wszelkie dobro, które od Was płynęło. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Jednocześnie bardzo prosimy media o uszanowanie czasu naszej żałoby. Bardzo potrzebujemy teraz spokoju, wyciszenia i modlitwy. Rodzice Oliwierka, Magda i Kuba

- napisała pogrążona w żałobie Magdalena Stępień.

Syn Rzeźniczaka walczył z nowotworem

Niestety już kilka dni temu ojciec Oliwiera, polski piłkarz Jakub Rzeźniczak informował, że stan chłopczyka uległ znacznemu pogorszeniu. - Wyniki niestety nie wyglądają dobrze. Kontaktowałem się z najlepszą kliniką na świecie St. Jude zajmującą się guzami wątroby u dzieci. Zobaczyli wyniki Oliwiera, po czym powiedzieli, że nie podejmą się leczenia, gdyż mogą zaproponować to samo leczenie co w Europie - mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Sportowiec twierdził przy tym, że niedawno odwiedził syna w Izraelu i namawiał jego matkę do powrotu do Polski. Przypomnijmy - po zdiagnozowaniu nowotworu u chłopczyka, jego skłóceni rodzice długo zasypywali się oskarżeniami. Ojciec od początku sprzeciwiał się kosztownej, zagranicznej kuracji w Izraelu.

Czytaj także