18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to już nałóg?

Szczere wyznanie Lecha Wałęsy. MA DUŻY PROBLEM Z ALKOHOLEM

19.09.2021  09:45
Lech Wałęsa ma problem z alkoholem
Lech Wałęsa ma problem z alkoholem Fot: PIOTR TRACZ/REPORTER

Częste picie skraca życie? Lech Wałęsa twierdzi, że wręcz odwrotnie, dlatego sobie popija. Były prezydent zdobył się na szczere wyznanie.

Były prezydent i legenda "Solidarności" lubi dziś wzniecać kontrowersje. Lech Wałęsa z nie lada radością oddaje się nie raz krytykowaniu rządów PiS, co kilka miesięcy powtarza, że za chwilę umrze i wyznaje kolejne życiowe sekreciki.

Teraz 77-latek postanowił podnieść temat alkoholu i alkoholizowania się. Co chwila słyszymy o pijanych kierowcach, nawet Beata Kozidrak zaliczyła ostatnio pijacki rajd ulicami Warszawy, wiadomo też, że wielu polityków za kołnierz nie wylewało w swym życiu. Co jednak z panem Wałęsą?

Lech Wałęsa ma problem z alkoholem

Polityk wziął udział w pierwszej odsłonie cyklu "Wybuchowy Palikot". Janusz Palikot - eks polityk, znany między innymi z produkowania alkoholi - spytał go o trunki właśnie. I co się okazało? To, że Lech Wałęsa ma z nimi duży problem.

Jak zdradził, zbyt duże stężenie alkoholu we krwi jest dla niego wysoce niebezpieczne. Stąd też decyzja, by nigdy nie przekraczać granicy i się nie upijać. Lech Wałęsa spity był ponoć tylko kilka razy w życiu.

Ja tak naprawdę w życiu to spiłem się trzy razy. Pierwszy raz chyba w miałem 16 lat, w szkole zawodowej. To było w Lipnie, w zawodówce. Tam wypiłem wino, a ja nie mogę pić alkoholu, bo od razu jestem chory i tak się rozchorowałem... - powiedział.

Nie to jest jednak najbardziej szokujące. Lech Wałęsa twierdzi, ze alkoholu pić mu nie można, więc... pije codziennie. Dla zdrowia.

Zdrowotnie to lubię 50-tkę strzelić rano szczególnie...

- powiedział z rozbrajającą szczerością.

Czytaj także