18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Pokonać słabości"

Szokująca walka w MMA. Zawodnicy bez rąk

Wojciech Kozicki
14.06.2022  15:49
Nowy format MMA? Przemysław Wieczorek i Bartosz Klimek, czyli niepełnosprawni zawodnicy sztuk walki bez rąk
Nowy format MMA? Przemysław Wieczorek i Bartosz Klimek, czyli niepełnosprawni zawodnicy sztuk walki bez rąk Fot: Twitter

MMA w Polsce to nie tylko KSW i walki Pudziana. Freak gale, i federacje wyrastają jak grzyby po deszcz. Walczył Mini Majk, walczyć miał sobowtór Putin, bił się Jaś Kapela. Walczy nawet Marcin Najman! Jak daleko posuną się jeszcze organizatorzy? Na gali SCF 2 w Kępnie zmierzyli się zawodnicy bez rąk. Niektórzy twierdzą, że to freak fight, ale zawodnicy pokazali wyższy poziom i większe serce do walki niż niejeden profesjonalny fighter z czołowych polskich federacji.

Skoro w oktagonie w formule MMA walczyli Najman, Kapela i Mini Majk to sądziliśmy, że widzieliśmy już wszystko. A jednak na wydarzeniu organizowanym przez Grzegorza Szulakowskiego, nową gwiazdę Prime Show MMA 2, doszło do walki, której nikt się nie spodziewał. Podczas piątkowej gali SCF 2 w Kępnie zmierzyli się Przemysław Wieczorek i Bartosz Klimek, czyli niepełnosprawni zawodnicy bez rąk.

MMA bez rąk. Kolejna granica w sportach walki przekroczona

Decyzją sędziów Bartosz Klimek pokonał Przemysława Wieczorka. Walka trwała na pełnym dystansie. Mimo ograniczeń fizycznych, zawodnicy włożyli w walkę całe serce i zaprezentowali w formule MMA sportowo znacznie wyższy poziom niż np. Marcin Najman.

Organizatorem wydarzenia był Grzegorz Szulkowski. To były zawodnik KSW. Aktualnie jest gwiazdą Prime Show MMA oraz włodarzem federacji SCF (Solo Combat Federation)

Naprzeciw siebie staną zawodnicy, którzy są sportowcami z krwi i kości. Są to osoby będące motywacją, inspiracją i wzorem dla innych, którzy są najlepszym przykładem pokonywania własnych słabości, przełamywania barier, realizacji własnych marzeń i dokonywania niemożliwego… Przemek i Bartek trenują bowiem sporty walki, nie mając rąk – zapowiadała federacja SCF.

Jak podaje Radio ZET, Przemysław Wieczorem stracił ręce w wyniku wypadku kolejowego, gdy miał 20 lat. Na co dzień jest zawodnikiem parataeknwondo. Bartosz Klimek stracił górne kończyny, gdy miał zaledwie siedem lat. 

Walka MMA bez rąk na gali SCF 2 w Kępnie [WIDEO]