18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie ma szans na leczenie

TRAGICZNY LOS ELŻBIETY ZAPENDOWSKIEJ. Jest nieuleczalnie chora

31.03.2022  13:18
Elżbieta Zapendowska traci wzrok
Elżbieta Zapendowska traci wzrok Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Smutne informacje o Elżbiecie Zapendowskiej. Znana z licznych telewizyjnych show nauczycielka śpiewu jest poważnie chora. Lekarze nie dają jej szans na leczenie.

Elżbieta Zapendowska to postać doskonale znana polskim fanom programów rozrywkowych. Sławę zdobyła dzięki legendarnemu show "Idol", w którym zasiadała w jury. To między innymi jej polska scena muzyczna zawdzięcza takie talenty jak Monika Brodka, Krzysztof Zalewski czy Ania Dąbrowska.

Umiejętności i wiedza Elżbiety Zapendowskiej okazały się nieocenione. Nauczycielka emisji głosu po "Idolu" pracowała przy kolejnych muzycznych produkcjach - "Must be the music. Tylko muzyka" i "Jak oni śpiewają". Niestety musiała zrezygnować z dalszej pracy w telewizji.

Elżbieta Zapendowska jest nieuleczalnie chora

Wszystko przez pogarszający się stan zdrowia. Elżbieta Zapendowska cierpi na jaskrę i zaćmę. Choroby już doprowadziły do całkowitej utraty widzenia w jednym oku i pogłębiają wadę drugiego. Kobieta niedługo może całkowicie oślepnąć.

Nie widzę na jedno oko i pogodziłam się z tym. Nie histeryzuję. Przyzwyczaiłam się do faktu, że tracę wzrok. Ostatnio odwiedziłam poleconą lekarkę i usłyszałam od niej: "Gdyby przydarzyło się to pani jakieś 20 lat temu, operowalibyśmy. Teraz już nie

- mówi Elżbieta Zapendowska w rozmowie z Plejadą.

Nauczycielka śpiewu wyznała, że utrata wzroku jest dla niej bardzo trudna. Pogodziła się z chorobą w życiu codziennym i stara się dalej pracować. Praca straciła jednak mocno na jakości - fakt, inne zmysły działają świetnie, pani Elżbieta ma doskonały słuch i nadal doskonale radzi sobie z wokalistami. Nie może już jednak łączyć ich głosów z emocjami... - Gdy traci się wzrok, wszystko jest trudne. Zwłaszcza gdy się pracuje, a ja nadal pracuję. To, że nie widzę twarzy osób, które śpiewają, jest dla mnie potwornym problemem, bo nie widzę emocji, mogę je tylko usłyszeć - wyznała z bólem.

Niestety nie ma już żadnych szans na skuteczne leczenie choroby, Elżbieta Zapendowska jest skazana na utratę wzroku.

Czytaj także