18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bolesne strzały w serce

TRAGIFARSA NA EUROWIZJI. Które miejsce NAPRAWDĘ zajął Brzozowski?

23.05.2021  12:51
Wielka porażka na Eurowizji. Prawdziwy wynik Rafała Brzozowskiego
Wielka porażka na Eurowizji. Prawdziwy wynik Rafała Brzozowskiego Fot: TRICOLORS/East News

Kolejny bolesny strzał i to prosto w serce. Rafał Brzozowski przeżywać musi dziś wielkie katusze - ujawniono dokładne wyniki polskiej reprezentacji na Eurowizji. jest źle.

Eurowizyjna masakra Polski ciągle się nie kończy. Minęło już sporo czasu, odkąd pewny siebie i swych umiejętności Rafał Brzozowski musiał przełknąć gorzki smak porażki. I choć półfinał dawno za nami, ba - przeżyliśmy już nawet finał - to dramat trwa.

Dramatem są najnowsze doniesienia wprost z konkursu, a w nich informacje o tym, ile dokładnie punktów dostała polska reprezentacja. Cóż możemy powiedzieć? Pan Rafał nie ma powodów do dumy...

Wynik Rafała Brzozowskiego na Eurowizji. Ała...

W dniu półfinału konkursu Eurowizja, który odbył się w czwartek 20 maja, poznaliśmy jedynie szczęśliwców, którzy zakwalifikowali się do głównego konkursu. Nie znaliśmy niestety dokładnych wyników, nie wiedzieliśmy, kto na kogo głosował, ile punktów komu przypadło.

Teraz wszystko już wiadomo. Na 17 zespołów, które zmierzyły się ze sobą w czwartkowym półfinale, reprezentacja z Polski zajęła 14. miejsce. Rafał Brzozowski pokonał jedynie Łotwę, Gruzję i Czechy. W sumie piosenka "The Ride" i występ Polaków otrzymały 35 punktów.

I tu przyznać trzeba, że Rafał Brzozowski nie był najgorszym polskim wokalistą w historii Eurowizji. Tytuł największej porażki konkursu dzierży niedumnie już od 2011 roku Magdalena Tul, która w półfinale skończyła na ostatnim miejscu. Rafał Brzozowski jest jednak na podium dramatów - tak jak on 14 miejsce zajęli też Gromee & Lukas Meijer w 2018 roku o The jet Set w 2007 roku.

Rafał Brzozowski zostanie gwiazdą... Gdzie go kochają?

Wróćmy jednak do głosów i sprawdźmy, komu polska reprezentacja w Eurowizji się spodobała. Skoro Rafał Brzozowski zdobył aż 35 głosów (niektórzy obstawiali, że dostanie pełne zero), to ktoś musiał na niego głosować.

Głosowanie na najlepszą piosenkę podzielone jest na dwie części - swoje typy wskazują widzowie i do nich należy 50 proc. wyniku, druga połowa to wskazania jurorów. Widzowie okazali się bardziej krytyczni - w sumie w głosowaniu przed telewizorami Rafał Brzozowski dostał 17 punktów od: Wielkiej Brytanii (7), Mołdawii (7), Francji (1), Islandii (1) i Austrii (1).

I teraz uwaga! Jurorzy dali polskiemu wokaliście o 1 punkt więcej, przy czym piosenka "The Ride" jwybitnie spodobała się w jednym z krajów, otrzymując tam maksymalną liczbę głosów! Kto tak zaszalał? Mowa o San Marino - sędziowie z tego mikroskopijnego państwa przyznali nam aż 12 punktów! Pozostałe głosy zdobyliśmy od Bułgarii (3), Grecji (2) i Danii (1).

Czytaj także
Przeczytaj więcej