18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

Danuta Holecka musiała dorabiać. Oto, czym się zajmowała

21.06.2021  15:05
TVP: Danuta Holecka dorabiała w młodości
TVP: Danuta Holecka dorabiała w młodości Fot: Michal WARGIN/East News

Wielka gwiazda TVP, Danuta Holecka, nie zawsze cieszyła się w życiu wielkim powodzeniem materialnym. Były czasy, w których dziennikarka musiała sobie dorabiać. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób to robiła. 

Danuta Holecka teraz jest jedną z najbardziej znanych twarzy telewizji TVP. Jej życie nie zawsze jednak było rzeczywistością mlekiem i miodem płynącą. Były czasy, w których musiała łapać się dodatkowych zajęć, by jakoś utrzymać swój byt na powierzchni. Zdradzamy, jak kiedyś wyglądało jej życie.

Danuta Holecka dorabiała przed TVP za granicą

Teraz Danuta Holecka nie tylko stoi u sterów "Wiadomości" w TVP, ale również niczego jej nie brakuje w kwestiach finansowych. Najwyraźniej Jacek Kuski jako prezes Telewizji Polskiej ma gest i dobrze opłaca swoich ulubieńców. Jednakże kiedyś prezenterka musiała się zmagać z innymi problemami i trudami zarabiania na siebie, nawet fizycznie.

Studiowałam na SGH, bo chciałam mieć poważny zawód. Po studiach, kiedy szukałam pracy, dowiedziałam się z ogłoszenia, że Telewizja Polska ogłasza konkurs na dziennikarzy i prezenterów. Pomyślałam, że mogę spróbować. Poszłam, choć nie liczyłam, że się dostanę, tym bardziej że były ogromne kolejki chętnych, a przesłuchania trwały kilka dni. Wkrótce przyszło zaproszenie z Woronicza na drugi etap. Następnego dnia mój mąż pojechał do telewizji i zobaczył, że jestem na liście przyjętych

— mówiła w wywiadach obecna gwiazda TVP.

Zanim została gwiazdą TVP, jak miliony Polaków w młodości jeździła pracować na Zachód, a konkretnie do Norwegii. Jej praca zresztą była bardzo ciężka, bo fizyczna - miała zajmować się zbiorami warzyw. Przy okazji poznała też swojego obecnego męża, którym jest Krzysztof Dunin-Holecki. 

Co więcej, później Danuta Holecka była również... krupierką w kasynie! Można powiedzieć, że jej kariera przypomina amerykański sen - od żmudnych i trudnych zajęć - do bycia gwiazdą TVP. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej