18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Widzowie płaczą

TVP eliminuje uwielbiane seriale. Jacek Kurski przeprowadza rewolucję?

17.06.2021  13:51
TVP: Jacek Kurski robi rewolucję?
TVP: Jacek Kurski robi rewolucję? Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER

TVP postanowiło odświeżyć swoją ramówkę i z tej przyczyny z anteny zniknie wiele uwielbianych do tej pory seriali. Niedawno (ponownie) wybrany na prezesa Telewizji Polskiej Jacek Kurski robi rewolucję?

TVP zmienia całą swoją ramówkę, a to wszystko związane jest z decyzją prezesa medium, Jacka Kurskiego?! Niektóre całkiem lubiane seriale na stałe znikną z oferty Telewizji Polskiej - ma to związek z różnymi czynnikami. Poza indywidualną decyzją prezesa w grę wchodzi oglądalność, światowe wydarzenia oraz pandemia.

TVP zmienia ramówkę. Jacek Kurski eliminuje seriale? 

Wakacje to z resztą czas, w którym często czekają nas ramówkowe zmiany. Niedawno na antenie Telewizji Polskiej zagościły cieszące się dużą popularnością seriale tureckie. Z czym w tym okresie pożegnają się zatem widzowie TVP? Odpowiedź nie jest wcale taka oczywista.

Oczywiście generalna idea jest taka, żeby nie robić niczego wbrew widzom i skoro widz został rozkochany w tureckich serialach, jakoś tak nożem tego nie ucinać. Wszystko ma swój czas. Czuję, że dynamika poparcia czy popularności, przywiązania do tureckich seriali mija

- wyznał prezes TVP.

Aktualnie w ramówce TVP miejsce "Wspaniałego stulecia" zajęły m.in. "Łzy Cennet", "Więzień miłości", "Promyk nadziei", "Elif" czy "Przysięga". Dwa lata temu do seriali tureckich dołączyły ukraińskie oraz rosyjskie. Wszystko za sprawą popularności "Zniewolonej", która szybko stała się prawdziwym fenomenem. Obecnie można zobaczyć "Kozacką miłość".

Poza tym TVP ma w swojej ramówce seriale, które od lat są na podium najchętniej oglądanych produkcji. Liderem od lat pozostaje "M jak miłość", które wciąż oglądają rekordowe 4,12 mln odbiorców. 

W najbliższym czasie widzowie nie zobaczą już: "Przysięgi", która obecna jest na ekranach od 2019 roku. Podobny los spotkał także "Kozacką miłość". Widzowie są rozczarowani, a o zmiany w ramówce obwiniają przede wszystkim Euro2020. Myślicie, że piłkarskie emocje są tego warte?

Czytaj także
Przeczytaj więcej