18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Widzowie zmieszali organizatorów z błotem

TVP, mimo zakazów, zorganizowało koncert z widownią w środku pandemii

Kamil Kacperski
27.05.2020  10:35
TVP, mimo zakazów, zorganizowało koncert z widownią w środku pandemii
TVP, mimo zakazów, zorganizowało koncert z widownią w środku pandemii Fot: youtube.com

Tysiące polskich artystów ma problemy finansowe z powodu zakazu organizowania imprez masowych. W dużym skrócie oznacza to, że nie mogą grać koncertów i nie mogą korzystać ze swojego głównego źródła przychodów. A co zrobiło TVP z okazji Dnia Matki? Zorganizowało koncert z uczestnictwem widowni.

We wtorek na antenie TVP1 (a później także TVP2) wyemitowano koncert "Dla Ciebie, Mamo", na którym wystąpili m.in. Zenek Martyniuk i Roksana Węgiel. Jak nietrudno się domyślić, zorganizowanie imprezy w trakcie epidemii koronawirusa, z udziałem publiczności odbiło się negatywnym echem wśród opinii publicznej.

TVP zorganizowało koncert w trakcie pandemii

Oczywiście organizatorzy posadzili widzów w taki sposób, by pomiędzy nimi była odpowiednia odległość. Szkoda tylko, że nie poprosili ich o założenie maseczek. Tak samo szkoda, że występujący artyści nie mieli między sobą minimum 2 metrów dystansu. Podobnie jak prowadzący, którzy również nie mieli na sobie maseczek.

Oczywiście, istnieje możliwość, że wszyscy uczestnicy koncertu byli wcześniej przebadani. To raptem kilkaset osób - spora publiczność (Teatr Wielki potrafi pomieścić 248 osób), zapewne kilkadziesiąt osób z obsługi technicznej, a także kilkadziesiąt osób występujących na samej scenie. Ciekawe, jak TVP będzie broniło swojej decyzji. 

W komentarzach wyraźnie widać, że ludziom również nie spodobało się za bardzo zorganizowanie takiego balu w środku zakazu organizacji imprez masowych. Pod powyższym wideo możemy przeczytać m.in. "Żałosne... Gdzie są kary się pytam dla organizatorów?"; "Wasz koncert jest lepszy niż nasz"; "Podobno zakazane koncerty?"; "Jakim prawem w koncercie brała udział publiczność?". 

Nam szczególnie do gustu przypadł też komentarz pozostawiony przez Szkołę Musicalową im. Danuty Baduszkowej w Gdyni: "Nasi dyplomanci też chętnie zagraliby swój koncert dyplomowy chociażby dla swoich Mam". Na koniec pozostawiamy Wam poniższy post Tomasza Sikory:

Drogie koleżanki i koledzy muzycy, drogie aktorki i aktorzy, tancerki i tancerze, rząd chyba zapomniał opublikować informacje o odmrożeniu teatrów i sal komcertowych ale dzięki TVP już wiemy. Jak widać można już grać koncerty, w dodatku w salach teatralnych. Dzisiaj odbyl się na żywo koncert w Teatrze Polskim w Warszawie transmitowany przez TVP1 (wieczorem retransmitowany przez TVP2). Także ruszajmy na sceny, oczywiście w standardzie reżimu wyznaczonego przez telewizję publiczną.

logo Tu się dzieje