18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

HALO POLICJA

TVP szykuje GIGANTYCZNY KONCERT. Mają pandemię w poważaniu

Emilia Waszczuk
31.03.2021  09:51
Jacek Kurski postradał zmysły? Organizuje koronaparty w Wielki Piątek!
Jacek Kurski postradał zmysły? Organizuje koronaparty w Wielki Piątek! Fot: Jan Bielecki/East News

Pandemia szaleje, Jacek Kurski się bawi. W myśl zasady, że tylko izolacja i przestrzeganie restrykcji mogą pokonać zarazę, zamierza zorganizować w TVP... wielki koncert. Co na to policja?

Pandemia? Jaka pandemia? Jacek Kurski i TVP ani myślą przestrzegać zasad sanitarnych i rezygnować z rozrywek. Nie dość, że w momencie, gdy codziennie w Polsce wykrywanych jest nawet po 30 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-COV-2 i umiera po kilkaset osób, oni organizują koncert, to jeszcze robią to w Wielki Piątek. Postradali zmysły?

Polska służba zdrowia ledwo zipie, Polacy boją się, czy za chwilę nie wylądujemy w stanie nadzwyczajnym albo rząd nie ogłosi godziny policyjnej, a TVP się bawi. Wielki koncert zagrają w Lublinie, na placu przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur w piątek o godzinie 20.00. Wszelkie tego typu imprezy w Polsce są w tej chwili wstrzymane, zgromadzenia zakazane, a oni już postawili scenę. Obok sceny stanął zaś ogromny krzyż.

TVP organizuje koncert w szycie pandemii

Jak planują się z tego wytłumaczyć? Zapewne nijak, wszak w czasie pandemii już kilka razy widzieliśmy, że TVP może więcej i nie musi przestrzegać żadnych restrykcji. Tym razem śpiewy gwiazd chcą połączyć z... modlitwą. Koncert nazwali "Pasja 2021" i w dziwaczny sposób będą umartwiać się w Wielki Piątek.

W wielkopostnym widowisku, odbywającym się w Lublinie, rozważania męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa obrazują aktualne wydarzenia, a także muzyka rockowa. To niezwykłe połączenie pozwala na nowo odkryć sens Świąt Wielkanocnych. Zmusza także do pogłębionej refleksji nad współczesnym światem i własnym życiem

- czytamy w zapowiedzi TVP.

I choć telewizja zapowiada wydarzenie modlitewno-rockowe, gwiazd rocka ciężko będzie w Lublinie w piątek uświadczyć. No, chyba że rock się zmienił, albo takie gwiazdy jak Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Stanisław Karpiel Bułecka, Marcin Sójka, Alicja Szemplińska,  Jędrzej Skiba, Adam Kalinowski, Marta Gałuszewska, Piotr Cugowski i Natalia Zastępa przerzucili się na cięższe brzmienia...

Policja przerwie koncert? Marne szanse

W ostatnim czasie polska policja dobitnie pokazywała, jak rozprawiać się ze zgromadzeniami w czasie pandemii i co robi się z ludźmi nieprzestrzegającymi restrykcji. Gdy protestowały kobiety, otaczali je kordonem i używali gazu, gdy w Warszawie na ulice wyszli koronasceptycy, mundurowi robili sobie z nimi zdjęcia. Teraz będą bujać się w rytmie piosenek wyśpiewywanych przez gwiazdki pop?

Nie dostaliśmy jeszcze takiego zgłoszenia o wydarzeniu. Respektujemy obowiązujące w danym momencie przepisy. Jeżeli dojdzie do naruszenia przepisów na pewno będziemy interweniować

- oznajmił kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy lubelskiej policji.

Z organizacji wydarzenia wymigać próbują się włodarze CSK w Lublinie, którzy zapewniają, że nie mają z koncertem nic wspólnego - oni tylko wynajęli plac TVP. To Telewizja Polska odpowiada za organizację koncertu, a skoro tak, to żadnych kar ani rozganiania zgromadzenia zapewne nie będzie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej