18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielkie plany

TVP wybuduje MUZEUM telewizyjno-filmowe. Mają gest?

19.02.2021  17:10
TVP buduje muzeum
TVP buduje muzeum Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

TVP od dłuższego czasu zupełnie nie przejmuje się krytyką, jaka spada na stację. Przeciwnie - podejmowane są coraz to nowe kroki promujące Telewizję Polską. Najpierw powstanie TVP Kobieta, a teraz plany budowy muzeum telewizyjno-filmowego.

TVP od bardzo długiego czasu jest szczerze przekonane, że jak najlepiej spełnia misję mediów publicznych. Biorąc pod uwagę stronnicze zaangażowanie Telewizji Polskiej w politykę - wiele osób ma co do tego poważne wątpliwości.

Najwyraźniej jednak władze TVP niczym się nie przejmują i beztrosko działają tak, jak lubią najbardziej. Niedawno ruszyli z nową stacją - TVP Kobieta, której zapowiedź od razu wywołała wielki skandal w sieci. Internauci twierdzili, że Telewizja Polska stereotypowo zaprezentowała w swoim "dziele" rolę kobiety.

TVP buduje muzeum

Tymczasem otwarcie nowego kanału to wyraźnie za mało. Władze planują rozszerzyć swoją misję i... otworzyć muzeum telewizyjno-filmowe. Władze Telewizji Polskiej rozpoczęły już nawet poszukiwanie firmy, która stworzy budynek zgodnie z ich wymaganiami. Pierwsza wystawa w muzeum może pojawić się już w przyszłym roku. Inwestycja będzie się mieścić na terenie warszawskiej siedziby Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17. W miejscu, gdzie planowana jest budowa, obecnie znajduje się parking.

Wszystko pozostaje więc blisko "centrum dowodzenia". Pierwsze prace nad stworzeniem muzeum mają rozpocząć się już w przyszłym roku. Muzeum telewizyjno-filmowe ma powstać zapewne z okazji 70-lecia działania TVP - założono ją w październiku 1952 roku.

Jak na razie TVP nie określiło jeszcze, jakie chce ponieść koszty na budowę muzeum. Na pewno jednak publicznych pieniędzy im nie zabraknie, pewnie jeszcze nie wydali 2 mld, które władza im ofiarowała.

Nie możecie się doczekać efektów ich działań?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze