18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepszy sort

TVP złamało obostrzenia? Tłok podczas "Sylwestra Marzeń"

Bartłomiej Ciepielewski
01.01.2021  14:21
Sylwester TVP poza prawem?
Sylwester TVP poza prawem? Fot: MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Kilka dni temu władze TVP zapewniały, że organizowana impreza sylwestrowa będzie zgodna z obowiązującymi obostrzeniami. Widzowie dostrzegli jednak dużą grupę osób bawiącą się na widowni ostródzkiego amfiteatru. Złamano zasady narodowej kwarantanny?

Telewizja Polska mimo koronawirusowych restrykcji zorganizowała "Sylwestra Marzeń" na scenie amfiteatru w Ostródzie. Widzowie podczas imprezy dostrzegli, że na widowni bawi się spora grupa ludzi. Na Twitterze wybuchła burza.

W całej Polsce ogłosili godzinę policyjną, ludzie mają zakaz spotykać się w grupach większych niż pięć osób, ale na sylwestrze organizowanym przez TVP publiczność bawi się w najlepsze. Tak właśnie władza PiS dzieli ludzi na lepszy i gorszy sort - stwierdził Krzysztof Gawkowski, poseł Lewicy.

Jak donoszą media, na scenie tańczyli najprawdopodobniej zatrudnieni przez Telewizję Polską statyści. Wszyscy uczestnicy zabawy posiadali maseczki lub przyłbice oraz utrzymywali odstępy, jednakże było ich zdecydowanie za dużo. Obecnie na imprezach i zgromadzeniach obowiązuje pięcioosobowy limit.

TVP złamało sylwestrowe obostrzenia?

Podejrzenia o możliwości złamania przepisów sanitarnych pojawiły się już przed organizacją imprezy. Na zarzuty "Press" odpowiedział zarząd TVP.

Realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest dozwolona. Większość artystów bezpośrednio po występie wróci do domów [...] - poinformowało TVP.

Mimo zapewnień na widowni znalazła się spora grupa publiczności. O reakcję policji zaapelowała dziennikarka Onetu Agnieszka Burzyńska. TVP poniesie surowe konsekwencje?

Czytaj także
Przeczytaj więcej