18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Popłoch

Tadeusz Rydzyk musi zwrócić 40 MILIONÓW ZŁOTYCH?!

20.07.2020  14:14
Tadeusz Rydzyk musi zwrócić 40 MILIONÓW ZŁOTYCH?!
Tadeusz Rydzyk musi zwrócić 40 MILIONÓW ZŁOTYCH?! Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Tadeusz Rydzyk znany jest ze swojej przedsiębiorczości i zamiłowania do mamony. Z pewnością zaboli go, jeśli będzie musiał zwrócić zawrotną kwotę 40 mln złotych, przez swój nieudany biznes.

Tadeusz Rydzyk być może będzie musiał opłakać swoje kosmiczne zyski i zwrócić pieniądze za inwestycję, która okazała się niewypałem. Redemptorysta miał doprowadzać ciepłą wodę do toruńskich mieszkań, ale nic z tego nie wyszło.

Tadeusz Rydzyk będzie musiał oddać miliony?

Tadeusz Rydzyk kojarzony był ostatnio ze spółką Geotermia Toruń. Otrzymała ona gigantyczne, liczące 40 milionów złotych dofinansowanie od państwa, ale... ciepła woda nie popłynęła szerokim strumieniem.

To jest skandal. Istnieje podejrzenie, że zwykły inwestor już teraz musiałby zwrócić do państwa te 40 mln zł. Ale przecież media ojca Rydzyka goszczą najważniejszych polityków PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Ta sprawa to kolejny dowód na to, jak budowane jest państwo oligarchiczne

– komentuje Super Expressowi Krzysztof Brejza, senator KO.

Geotermia Toruń nie wywiązała się z terminu zrealizowania umowy. 

Geotermia Toruń wystąpiła o wydłużenie terminu realizacji projektu ciepłowni geotermalnej oraz projektu dotyczącego budowy sieci ciepłowniczych zasilających budynki mieszkalne i placówki systemu oświaty miasta Torunia do 30.06.2021 r.

- tłumaczy Super Expressowi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej, który przyznał dotację.

Czyżby Tadeusz Rydzyk musiał teraz faktycznie wyskoczyć z tak dużego majątku? Biorąc pod uwagę jego zamiłowanie do pieniążków, będzie to z pewnością trudne.