18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

aż błyszczą

Tadeusz Rydzyk pokazał Maybachy. "Ten to prezent od przyjaciół"

02.09.2022  13:31
Tadeusz Rydzyk pokazał swoje maybachy
Tadeusz Rydzyk pokazał swoje maybachy Fot: Karol Porwich/East News

Tadeusz Rydzyk nabrał dystansu? Redemptorysta z Torunia, hojnie wspierany przez rząd PiS i bezdomnych z luksusowymi autami, pokazał swoje Maybachy. Gwarantujemy, tego się nie spodziewaliście.

Tadeusz Rydzyk to najbardziej obrotny polski duchowny, choć prawda jest taka, że nikt nie wie, kto i gdzie go na księdza wyświęcił, ani jak dokładnie wyglądają jego finanse. Przeszłość redemptorysty owiana jest wielką tajemnicą i budzi masę kontrowersji, teraźniejszość jest równie ciekawa.

Ojciec dyrektor, jak przystało mówić o duchownym, prowadzi zakrojone na szeroką skalę interesy z obecną władzą. Rząd PiS przeznaczył na jego pomysły już dziesiątki milionów złotych z różnych ministerstw i funduszy. Co ma w zamian? Poparcie i wsparcie m.in. na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Luksusowe auta od bezdomnego

Wokół Tadeusza Rydzyka wybuchła już niejedna afera, najgłośniejsza jednak to chyba sprawa dwóch luksusowych aut. Redemptorysta z tajemniczego źródła otrzymał dwie luksusowe limuzyny, później tłumaczył, że dostał je od... bezdomnego. Biedny człowiek bez domu, ale z luksusowymi autami, niestety umarł, więc wersji tej potwierdzić nie mógł. Przypadek, nieprawdaż?

Choć żaden z samochodów nie był maybachem, od lat żartuje się, że właśnie takie auta posiada ojciec dyrektor. Teraz Tadeusz Rydzyk postanowił zakończyć plotki i pokazał swój dobytek: dwa lśniące Maybachy, w tym jeden retro. Nagranie z autami trafiło na TikToka telewizji Trwam i robi tam furorę.

Tadeusz Rydzyk pokazał maybachy

Filmik TV Trwam z maybachami już stał się viralem na TikToku - w momencie pisania tego tekstu obejrzało go ponad 300 tysięcy osób. Niestety dla Tadeusza Rydzyka wcale nie oznacza to sympatii widzów. W komentarzach znajdziemy wiele krytycznych słów i epitetów. Redemptorysta nazywany jest tam Lucyferem, szefem mafii czy "kochasiem Kaczora".

Dla wszystkich ciekawskich. Niejednokrotnie pytają, gdzie są te moje maybachy. Przychodzą, szukają... Otóż tu są te maybachy

- mówi redemptorysta i wskazuje na dwa modele samochodów, ustawione tuz przed nim.

Po krótkiej prezentacji, na której ukazane są szczegóły aut, skórzane siedzenia i lśniąca karoseria, a wszystkiemu towarzyszy klubowa muzyka, Tadeusz Rydzyk wyjaśnia, skąd wziął auta: pani Beata z Londynu przysłała jednego maybacha, a ten antyk, to prezent od przyjaciół rodziny pewnej z Torunia.