18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co to za pomysł!

Sznuk miał zniknąć z TVP. "Nagrano odcinek z inną osobą"

24.11.2021  11:57
Tadeusz Sznuk miał zostać zwolniony
Tadeusz Sznuk miał zostać zwolniony Fot: Tomasz Urbanek/East News

Teleturniej "Jeden z dziesięciu" od lat gości na antenie TVP, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Widzowie nie wyobrażają sobie programu bez eleganckiego i urokliwego Tadeusza Sznuka, który prowadzi kultowy format. Tymczasem do mediów dotarły doniesienia o planowanej wcześniej wymianie prowadzącego.

Program "Jeden z dziesięciu" wielokrotnie zmagał się z mniejszymi lub większymi kryzysami, za co odpowiadały między innymi częste wymiany prezesów Telewizji Polskiej. Nowe zarządy chciały wprowadzać rozmaite zmiany, a nawet zakończyć emisję, lecz ostatecznie teleturniej zdołał się obronić, zachowując pierwotną formułę.

Tadeusz Sznuk miał stracić pracę

Szczegóły dotyczące powstawania legendarnego programu przekazał w swojej książce Roman Czejarek. Autor "Kultowych teleturniejów" poinformował, że w przeszłości władze TVP rozważały zwolnienie Tadeusza Sznuka. Pojawiły się nawet odcinki z innym prowadzącym.

Wiem, że nagrano przynajmniej jeden pilotażowy odcinek z inną osobą. Taka tajemnica zbyt długo mimo wszystko się nie utrzyma. Zawsze prędzej czy później ktoś coś powie. Ale nie wiem, kto to był - wyznał Sznuk.

Popularne show mogło zakończyć się już w 2005 roku, kiedy to Tadeusz Sznuk znalazł się na liście Wildsteina. Jak wspomniał w swojej książce Czejarek, prowadzący nigdy nie współpracował z SB, a po dwóch latach batalii sądowej "doczekał się długo oczekiwanych przeprosin za niesłuszne oskarżenia".

Na szczęście mimo wielu trudności oraz ostatnich sporach z TVP, teleturniej pozostał na antenie. Po latach zmianie uległa jedynie jego scenografia i czołówka. Od niedawna show nadawane jest nie w TVP2, ale na antenie telewizyjnej Jedynki.