18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczna walka o życie

Tomasz Dedek miał raka. "Uciekłem ze szpitala"

Wojciech Kozicki
01.05.2022  09:13
Tomasz Dedek kontra rak prostaty. Genialny polski aktor nie przerwał kariery podczas chemioterapii
Tomasz Dedek kontra rak prostaty. Genialny polski aktor nie przerwał kariery podczas chemioterapii Fot: Pawel Wodzynski/East News

Tomasz Dedek, czyli kultowy Jędrula z serialu „Rodzina Zastępcza”, zdobył się na dramatyczne wyznanie o swoim problemach zdrowotnych. Okazało się, że genialny polski aktor cierpiał na raka prostaty, a w akcie rozpaczy uciekł ze szpitala przez okno!

Tomasz Dedek to żywa legenda aktorstwa. Jędrula z serialu „Rodzina Zastępcza”, Krwawy Baron w „Wiedźmin 3”, Pershing w „Pitbullu Vegi”, obersturmbannfuhrer Josef Tannenberg w serialu „Czas honoru” – to tylko niektóre role, za które pokochali go Polacy. Chociaż jego kariera to pasmo sukcesów artystycznych, to życie prywatne nie zawsze układa się tak kolorowo. W 2019 roku w „Dzień dobry TVN” przyznał, że miał raka prostaty! Zdecydował się na desperacki krok, by nie stracić roli w teatrze.

Tomasz Dedek -  role, kariera i rak prostaty

Zaczęło się niewinnie – ból biodra, lekka niedyspozycja.  Rezonans magnetyczny i biopsja ujawniły jednak dramatyczną diagnozę – bardzo złośliwy RAK PROSTATY! Konieczne były operacja, chemioterapia i leczenie hormonalne. Mimo uciążliwej terapii, Tomasz Dedek nie miał zamiaru rezygnować z występów w teatrze i zdecydował się uciec ze szpitala przez okno, by pojawić się w spektaklu. Podczas leczenia grał także w serialu "Diagnoza".

To był bardzo złośliwy rak. W skali do 10 punktów miałem 9, a to była sytuacja zagrażająca życiu. Trafiłem na wspaniałego lekarza i podjęliśmy decyzję o operacji. Dopadło mnie to, co dopadło. Nie oznaczało, że należy zamknąć się w domu i rozpaczać, tylko należy normalnie to potraktować, zadaniowo. Leczyć się, a oprócz tego pracować – wyznał Dedek w „Dzień dobry TVN” w 2019 roku.

Tomasz Dedek ma na swoim koncie role w niezliczonej ilości filmów i seriali. "M jak Miłość" "Prawo Agaty", "Pitbulj" czy "Czas honoru", „Psy”, „Oficer”, „Złotopolscy”, „Żeby nie było śladów”, „Asymetria”, „Wiedźmin 3”, „Poranek kojota”, „Lista Schindlera”, „Druga szansa”, „Komisarz Alex”, „Barwy Szczęścia”, „Ojciec Mateusz, „Pętla”, „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Historia Roja”, „Plebania”, „Kryminalni”, „Miodowe lata”, „Pan Tadeusz” i „Sztos” to tylko niektóre z produkcji, w których zabłysnął swoim talentem aktorskim. Zagrał nawet w teledysku rapera Maty. Ostatnio znakomicie realizuje się także jako komentator rzeczywistości w mediach społecznościowych. Polecamy też jego role w Teatrze Komedia w Warszawie.

Spadło to na nas, tak pewnie jak u większości ludzi – bardzo gwałtownie. Nieoczekiwanie od diagnozy do operacji było dosłownie kilkanaście dni. Nie odpuścił absolutnie pracy zawodowej, za co go wszyscy podziwialiśmy. Nawet po chemii jechał na plan – żona aktora wspominała walkę z rakiem prostaty. („Dzień dobry TVN”)

logo Tu się dzieje