18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Na bogato!

Karolak zgarnął 3 miliony od Orlenu! Na biedę nie narzeka

16.04.2021  17:11
Tomasz Karolak zarobił kokosy
Tomasz Karolak zarobił kokosy Fot: BLAWICKI PIOTR/ EAST NEWS

Spółka Orlen od lat finansowała celebrytów, zagraniczne wyjazdy oraz imprezy. Jednym z większych beneficjentów państwowego rozdawnictwa był Tomasz Karolak. Gwiazda polskiego kina zgarnęła kupę kasy.

Daniel Obajtek na rozgrzeszenie swoich podejrzanych działań finansowych postanowił pooczerniać trochę innych. W rozmowie z TVP poinformował on, że Orlen od lat szasta pieniędzmi na lewo i prawo. Z dobroci paliwowego giganta korzystali między innymi polscy celebryci.

Afery w Orlenie są związane z celebrytami, którzy otrzymywali pieniądze na swoje fundacje. Oczywiście, oni bardzo często korzystali z pieniędzy Orlenu, bawiąc się na lożach, bawiąc się na luksusowych wyjazdach, pijąc najdroższe trunki. Ja nie widziałem, żeby ktokolwiek z nich złożył deklaracje w tym zakresie do urzędu skarbowego - poinformował Obajtek na antenie TVP.

Prezes Orlenu nie wskazał wprost, o kim mowa. Jak poinformowało "Super Express" prawdopodobnie chodziło o Tomasza Karolaka, który współpracował ze spółką w latach 2011-2014.

Tomasz Karolak dostał 3 miliony

Z danych pozyskanych przez se.pl wynika, że Tomasz Karolak dostał od Orlenu 600 tysięcy złotych w ramach umowy reklamowej. Dodatkowe 3 miliony złotych otrzymała jego fundacja zajmująca się teatrem. Do sprawy osobiście odniósł się celebryta.

Ja, osobiście byłem związany reklamowo z Orlenem. Spółka była też sponsorem mojego teatru, ale to było sześć lat temu. I się skończyło. Zgodnie z umową mieliśmy przedstawić odpowiednią ilość premier teatralnych, wyprodukować dramaty. Ja natomiast, kiedy miałem taki pik reklamowy, promowałem także wprowadzanie Internetu na stacje Orlen. Ale to wszystko skończyło się w 2015 r. Żałowaliśmy, że to się skończyło, bo teatr miał wtedy stabilność finansową. Okoliczności nieprzedłużenia z nami umowy są dziwne, ale nie chciałbym już do tego wracać - przekazał Karolak w rozmowie z "Super Expressem".

Kogo miał na myśli Daniel Obajtek, mówiąc o zabawie na koszt Orlenu? Tego nie wiemy, aczkolwiek się domyślamy.

logo Tu się dzieje