18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lis ROZLICZA dziennikarzy. Zapomniał o swoich związkach z TVP?

25.05.2022  14:01
Tomasz Lis rozlicza dziennikarzy
Tomasz Lis rozlicza dziennikarzy Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Tomasz Lis bierze się za dziennikarzy. Po porzuceniu stanowiska redaktora naczelnego Newsweeka postanowił rozliczyć dawnych kolegów po fachu. Już zapomniał o swoich dawnych związkach z TVP?

Tomasz Lis dokonuje właśnie wielkiej zmiany życiowo-zawodowej. Redaktor naczelny Newsweeka porzuca to stanowisko i rozlicza dawnych kolegów po fachu. Czyżby już zapomniał, jakie związki łączyły jego samego z TVP?

Tomasz Lis rozlicza dziennikarzy

Tomasz Lis stał na czele Newsweeka aż 10 lat. Jednocześnie był to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w Polsce, cieszący się sympatią Polaków, był wielokrotnie nagradzany w konkursach dziennikarskich. Teraz jednak ma wiele zastrzeżeń do osób wykonujących ten właśnie zawód.

W swoim ostatnim felietonie, po którym rozstał się z Newsweekiem, rozliczył media i dziennikarzy, na których wylał falę krytycznych opinii. Tymczasem nie zabrakło osób, które wytykają byłemu redaktorowi naczelnemu tygodnika hipokryzję. Wśród nich jest była żona Tomasza Lisa i matka jego córek - Kinga Rusin.

"W programie Plejady Kinga wróciła wspomnieniami do tego dnia, kiedy ślubowała Tomkowi miłość. 'Materiał z naszego ślubu ukazał się w "Wiadomościach", które miały udział w rynku 99 procent - wspomina Kinga. Nie było prasy kolorowej, nie było portali internetowych. Jedyną kolorową gazetą był tygodnik Antena" - przypomina Pudelek.

Tomasz Lis długo prowadził swój program na antenie TVP. Jego ostatni felieton podzielił odbiorców - jedni uważają, że były dziennikarz świetnie zdiagnozował stan obecnych mediów, a drudzy, że postawił się w pozycji "ostatniego sprawiedliwego" i wcale nie ma aż tyle racji. Podzielacie któreś zdanie?