18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krocie

Tort na komunię od Gessler. Cena? ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ

13.05.2022  18:33
Magda Gessler i cena tortu komunijnego
Magda Gessler i cena tortu komunijnego Fot: Mateusz Jagielski/East News

Magda Gessler najwyraźniej sprzedaje u siebie torty komunijne z dużą zawartością złota. Skąd takie przypuszczenie? Cena tej słodkości zwala z nóg. Kogoś w Polsce stać na takie zbytki?

Magda Gessler jest najbardziej znaną, polską restauratorką. Od lat jej nazwisko kojarzy się Polakom z pozytywną rewolucją i chętnie ufają jej oni w kwestiach wyżywienia. Nic dziwnego, że na ważnych uroczystościach również cenią jej kuchnię.

Tak jest w przypadku komunii w Polsce. Sezon komunijny w maju to prawdziwe zatrzęsienie rodzinnych uroczystości. Okazuje się jednak, że jeśli ktoś chce wtedy skosztować tortu Magdy Gessler - musi słono zapłacić.

Magda Gessler ma zaporowe ceny za komunijny tort

Warszawski lokal Magdy Gessler "Słodki Słony" oferuje wiele rodzajów torów komunijnych np. mascarpone, kajmakowy czy owocowy. Torty nie są sprzedawane na wagę, tylko na porcje.

Porcja tortu jest w cenie od 35 do 41 zł w zależności od smaku. Porcje są duże

- zaznacza pracownica cukierni Magdy Gessler.

Jeśli chcemy by tort był również arcydziełem wizualnym - czeka nas dodatkowa opłata. Dekoracja to bowiem oddzielna usługa i dzieło sztuki. "Robimy je ze świeżych kwiatów lub owoców. Na 20-porcjowy tort dekoracją będzie kosztowała dodatkowo 200 zł" - mówią pracownicy cukierni.

Oczywiście, zawsze można poświęcić trochę czasu i przygotować tort dla gości samodzielnie w domu. Wiadomo jednak, że w momencie trwania komunijnych przygotowań najtrudniej właśnie o znalezienie wystarczającej ilości czasu na zrobienie wszystkiego samemu.

Planeta życzy wszystkim udanych, majowych imprez!