18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat na żywo

Gwiazda dostała udaru w telewizji [WIDEO]

Wojciech Kozicki
07.09.2022  11:22
Dziennikarka NBC i objawy udaru na żywo. Julie Chin ze studia telewizyjnego trafiła do szpitala
Dziennikarka NBC i objawy udaru na żywo. Julie Chin ze studia telewizyjnego trafiła do szpitala Fot: NBC - screen, Szymon Starnawski/Polska Press/East News

Jak rozpoznać udar mózgu i jakie są jego pierwsze objawy? Amerykańska prezenterka TV Julie Chin dostała udaru podczas programu na żywo. Dzięki szybkiej interwencji ekipy telewizyjnej uratowano jej życie i udało się uniknąć poważnych uszkodzeń mózgu. Jakie są pierwsze objawy udaru?

Szokujące sceny w amerykańskiej telewizji na żywo. Prezenterka wiadomości w NBC w Tulsie w stanie Oklahoma Julie Chin nagle poczuła się źle i przerosiła widzów. Utraciła wzrok w lewym oku, zdrętwiały jej ręka i ramię. Po wszystkim wyjaśniła, że jej usta nie wypowiadały słów, które widziała na prompterze. Była zaskoczona, bo od rana czuła się bardzo dobrze. Na szczęście koledzy z produkcji programu szybko rozpoznali pierwsze objawy udaru mózgu i wezwali karetkę.

Objawy udaru w telewizji. Dziennikarka w szpitalu

Julie Chin trafiła na kilka dni do szpitala, gdzie lekarze potwierdzili, że przeszła udar. Na szczęście udało się zapobiec jego tragicznym skutkom. Dziennikarka w mediach społecznościowych uświadamia obecnie swoich fanów jak szybko rozpoznać udar i co zrobić, gdy my lub ktoś z naszych bliskich wykazuje jego pierwsze objawy.

Moi lekarze uważają, że w sobotę rano miałem początki udaru na żywo na antenie. Niektórzy z was byli tego naocznymi świadkami i bardzo mi przykro, że tak się stało – przekazała Chin w mediach społecznościowych.

Rmf24.pl przypomina, że w Polsce udar dotyka rocznie blisko 80 - 90 tys. osób, z czego 30 tys. umiera. Pierwsze objawy udaru to m.in. nagle opadający kącik ust,  nienaturalny grymas na twarzy, asymetria lub paraliż twarzy, paraliż jednej strony ciała, bezwładna ręka oraz niewyraźna i bełkotliwa mowa.

Jak rozpoznać udar mózgu? Pierwsze objawy to:

  • problemy z mówieniem oraz zrozumieniem innych, 
  • silny, nagły ból głowy
  • trudności z chodzeniem, 
  • paraliż części ciała, 
  • kłopoty ze wzrokiem

Dziennikarka dostała udaru w telewizji [WIDEO]