18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nieznana twarz Durczoka

Ujawnił jaki naprawdę był Durczok. "Nie chciałem się zgodzić"

17.11.2021  15:13
Jakim szefem w TVN był Kamil Durczok? Nie tylko Rurek i brudny stół
Jakim szefem w TVN był Kamil Durczok? Nie tylko Rurek i brudny stół Fot: MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Kamil Durczok nie żyje. Ostatnie lata to afery, skandale i upadek niemalże na samo dno. Jaki jednak był naprawdę? Jacek Gasiński, który pracował z Kamilem Durczokiem w "Wiadomościach" i później w "Faktach", ujawnił zupełnie inną twarz Durczoka, której nie znaliśmy.

Kamil Durczok zmarł pokonany przez bezlitosną chorobę, znane są już miejsca i data pogrzebu. Choć niemalże codziennie widzieliśmy go w mediach, to czy znaliśmy go chociaż trochę? W „Faktach” wyemitowano materiał o zmarłym Durczoku, w którym wspominano byłego dziennikarza TVN. Głos zabrał reporter Polsat News Jacek Gasiński, który pracował z Kamilem Durczokiem w "Wiadomościach" i później w "Faktach". Opowiedział jakim szefem naprawdę był Durczok.

Kamil Durczok w TVN. Nie tylko brudny stół

Jako jeden z niewielu wspomniał słynny „up*** stół” i stwierdził, że wpadki zdarzają się każdemu. Zwrócił jednak uwagę, że to pokazało, iż Durczok nie miał wokół siebie samych przyjaciół, bo przecież ktoś musiał postarać się, by to nagranie poszło w świat. Dodał również, że dbałość Durczoka o czystość stołu świadczyła o tym, iż był perfekcjonistą dbającym o każdy szczegół.

To musiała być dla niego nauczka: że pewnych rzeczy nie powinno się mówić przy mikrofonie, bo nigdy nie ma pewności, czy nie jest włączony. Kamieniem niech jednak rzuci ten, któremu nigdy nie zdarzyło się rzucić niecenzuralnego słowa w stresie – uważa Gasiński.

Durczok nie był szefem bez wad i Gasiński nie ukrywa, że w końcu współpraca dziennikarska z tak wybuchową jednostką przestała się układać. Rozumie jednak, że w sytuacjach stresowych wiele reakcji i zachowań powinno być usprawiedliwionych i nie miał do Durczoka pretensji.

Prawdą jest, że potrafił być wybuchowy. Ale w naszym zawodzie niewiele jest takich osób, które by takie nie były. Może ujmę to w ten sposób: to wtedy, gdy Kamil został szefem zespołu, przestała nam się układać współpraca. Ja po prostu na pewne rzeczy nie chciałem się zgodzić. I rozeszliśmy się zawodowo. Nigdy nie miałem jednak do niego pretensji. Rozstaliśmy się w "Faktach" za porozumieniem stron, kulturalnie, zachowując do siebie sympatię. Była między nami nie raz różnica zdań, ale pozostaliśmy dobrymi kolegami – opowiedział Gasiński.

Trzeba przyznać, że Gasiński wypowiedział się o Durczoku z dużym taktem, bez wywoływania sensacji. Tymczasem Skiba z Big Cyca pokusił się o wpis, w którym bezlitośnie ujawnił mroczną stronę Kamila Durczoka, co mogło wzbudzić skrajne emocje.

Czytaj także
Przeczytaj więcej