18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ale wcina!

Ujawniono, ile potraw pochłonął Makłowicz. Ogroma liczba!

Bartłomiej Ciepielewski
24.02.2021  12:29
Robert Makłowicz lubi dobrze zjeść
Robert Makłowicz lubi dobrze zjeść Fot: Tadeusz Wypych/REPORTER

Przez ponad miesiąc trwało obliczanie ilości dań, które zjadł Robert Makłowicz w swoich programach kulinarnych. Udało się również ustalić jakie zupy, mięsa, ryby i desery najczęściej wybierał znany, polski smakosz. Makłowicz pochłonął ponad tysiąc potraw i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Założyciele facebookowego fanpage "Obliczenia i analizy w rapie" zajmują się prowadzeniem dość nietypowych obliczeń matematycznych. Na stronie opublikowano między innymi dane o liczbie zbrodni popełnionych w "Ojcu Mateuszu" lub analizę tego, który raper "nawija" najszybciej. Największe zainteresowanie wzbudził jednak wpis o liczbie potraw, które dotychczas w swoich programach zjadł Robert Makłowicz.

Ile zjadł Robert Makłowicz?

W badaniu przeprowadzonym przez polskich matematyków uwzględniono kilka kategorii jedzenia. Polski smakosz w swoich programach wsunął 374 potrawy mięsne, 148 zup, 214 dań rybnych, 111 potraw z owoców morza, 51 serów, 43 makarony, 29 gatunków pierogów, 28 rodzajów placków, 12 gołąbków i jedynie 2 rodzaje pizzy. Łącznie podróżnik kulinarny zjadł 1476 potraw.

W obliczeniach uwzględniono również napoje wypite przez Makłowicza. Najczęściej wybieranym przez niego trunkiem okazało się wino, które stanowi 45 proc. wszystkich napojów. Na drugim miejscu znalazła się kategoria inne, do której zaliczono whisky, kawę i herbatę. W programach dość często królowało również piwo. Złocisty napój stanowił 17,1 procent wszystkich spożytych napojów.

Robert Makłowicz podczas jednego z wywiadów skromnie stwierdził, że część tego co ugotuje, trafia do ekipy telewizyjnej. Jak deklaruje, nie jest on żarłokiem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze