biedna dziewczynka

Viki Gabor bezdusznie zaatakowana. Sprawą zajmą się śledczy

30.11.2019  16:13
Viki Gabor bezdusznie zaatakowana. Sprawą zajmą się śledczy
Viki Gabor bezdusznie zaatakowana. Sprawą zajmą się śledczy Fot: Alexey Vitvitsky/SPUTNIK Russia/East News

Viki Gabor ma tylko 12 lat, ale już zdobyła wielką sławę. Niestety, to oznacza również kłopoty. I nie mówimy jedynie o odebraniu dziewczynce dzieciństwa, ale o atakach, na jakie jest teraz narażona.

Młodziutka wokalistka ma szansę na ogromną karierę. Swym potężnym głosem już podbiła serca fanów Eurowizji Junior. Piosenka "Superhero" przyniosła jej zwycięstwo w konkursie i życie w blasku fleszy. Niestety, jednocześnie 12-latka padła ofiarą obrzydliwych ataków.

Viki jest Polką, ale niestety - są w naszym kraju ludzie, którzy twierdzą inaczej. Powodem jest pochodzenie dziewczynki i chore przekonanie, że jeśli ktoś nie ma stuprocentowo polskich korzeni i "czystej krwi", nie może się Polakiem mianować.

Rasiści na celowniku

Co nie podoba się "obrońcom białej rasy" w 12-letniej gwiazdce? Viki pochodzi z rodziny Romów, urodziła się w Hamburgu, kilka lat życia spędziła w Wielkiej Brytanii, a teraz mieszka w Polsce.

W kierunku młodziutkiej artystki posypały się więc nienawistne, często naprawdę obrzydliwe, rasistowskie komentarze. Na szczęście na falę niezrozumiałego hejtu zwrócili uwagę pracownicy Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jak zawsze w podobnych przypadkach, postanowili interweniować i już oznajmili, że sprawę zgłoszą prokuraturze.

OSTRZEGAMY WSZYSTKICH RASISTÓW - BĘDZIEMY BEZWZGLĘDNI W UJAWNIANIU WASZYCH PRZESTĘPSTW WOBEC VIKI GABOR

- czytamy na Facebooku organizacji.

Cieniem na olbrzymim sukcesie Viki kładą się rasistowskie wpisy internautów, którzy wytykają jej romskie pochodzenie. Znieważają dziewczynkę z powodu jej pochodzenia etnicznego, szydzą z jej wyglądu i miejsca urodzenia.
OSTRZEGAMY wszystkich rasistowskich przestępców - Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej skandalicznej sprawie.

Za rasistowskie wpisy w sieci, można w Polsce trafić za kratki nawet na 2 lata. Przedawnieniu sprawa ulega dopiero po 10 latach.

Przeczytaj więcej
Komentarze