18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Starcie mega harpaganów

Pudzian poznał rywala. Szok w MMA

Wojciech Kozicki
05.10.2022  12:51
Walka Pudzianowskiego z Chalidowem. Mamed jest lekki, ale walka będzie ciężka
Walka Pudzianowskiego z Chalidowem. Mamed jest lekki, ale walka będzie ciężka Fot: FOT. GRZEGORZ GALASINSKI/POLSKAPRESS/Polska Press/East News

Mariusz Pudzianowski poznał już przeciwnika na gali KSW 77. Zapowiada się historyczna i pewnie najlepsza walka z historii polskiego MMA. A może też najkrótsza walka w KSW? Rywalem Pudziana będzie Mamed Chalidow. Oktagon wybuchnie od tej dawki testosteronu?

Spełnił się mokry sen koneserów mordobicia i smakoszy sportowej przemocy. Cóż to będzie dla nich za frykas i krwawy delikates! Walka Mariusz Pudzianowski kontra Mamed Chalidow stała się faktem. Sportowa redakcja Wirtualnej Polski ujawnia, że legendy KSW zmierzą się w formule MMA już 17 grudnia na gali KSW 77 w Arenie Gliwice. Pudzian będzie musiał zapewne znów zmierzyć się z oskarżeniami, że celowo wybiera sobie przeciwników z mniejszej kategorii wagowej.

Pudzian kontra Chalidow. Memed jest lekki, ale walka będzie ciężka

To już nie ten „pudzianek”, który zaczynał nieśmiało karierę w MMA. Teraz to Pudzian, który ma na koncie 17 zwycięstw oraz 7 porażek, ale też może się pochwalić serią 5 zwycięstw z rzędu. Ostatnio przed walką, gdy zmasakrował Michała Materlę, ważył 116 kilogramów. Chalidow to dywizja średnia do 84 kilogramów, chociaż można spodziewać się, że nabierze masy do 90 kilogramów, by nie powalił go pudzianowy podmuch mocy.

Pudzianowski ma spore doświadczenie w MMA, ale Chalidow to weteran sportów walki. Chyba sam już nawet nie wie ile walk stoczył w MMA. Przypominamy, że nosił na biodrach pas mistrza KSW w dywizji półciężkiej, a po zwycięstwie nad Jorgem Santiago gali Sengoku w Japonii i był notowany w czołówkach światowych rankingów.

Dla Chalidowa będzie to powrót do klatki po niemal rocznej przerwie. Zawodnik olsztyńskiego Arrachionu ma za sobą bolesną porażkę przez nokaut, którą zafundował mu Roberto Soldić. Ciosy Chorwata okazały się na tyle dewastujące, że Chalidow musiał przejść operację twarzy i długą rekonwalescencję – przypomina portal sportowefakty.wp.pl.

Walka Pudzian-Chalidow odbędzie się 17 grudnia. Galę KSW 17 gościć będzie Arena Gliwice. Transmisję przeprowadzą platformy Viaplay oraz KSWTV.COM, a bilety na walkę może zakupić w serwisie ebilet.pl.

Walka? to będzie rzeź i masakra!

logo Tu się dzieje