18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jatka w sądzie

Walka o majątek Krawczyka. Syn zrobi z ojca niepoczytalnego?

21.09.2021  19:43
Trwa walka w sądzie o spadek po Krawczyku. Udowodnią, że był w złym stanie psychicznym?
Trwa walka w sądzie o spadek po Krawczyku. Udowodnią, że był w złym stanie psychicznym? Fot: Piotr Hukalo/East News

Testament Krzysztofa Krawczyka i kolejna bitwa w sądzie. Ewa Krawczyk i syn Krzysztofa Krawczyka zaciekle walczą o spadek po gwiazdorze, bo jak wiadomo, zostawił po sobie znacznie więcej, niż tylko rysunek na szkle. Czy zeznania notariusza wywrócą sprawę do góry nogami?

Czy Krzysztof Krawczyk płacze w niebie, patrząc na to co dzieje się w jego rodzinie? Pranie brudów, oskarżenia, walka w sądzie o testament! Jak przypomina „Fakt”, 19 maja w sądzie w Zgierzu odbyło się posiedzenie dotyczące spadku po Krzysztofie Krawczyku, ale przy okazji potwierdziło się, że były dwa testamenty artysty: z 2002 i 2020 roku. Pierwsze wersja podobno zakładała, że połowę majątku miał otrzymać syn Krzysztofa Krawczyka, ale niespodziewanie pieśniarz zmienił zdanie. Ewa Krawczyk twierdzi natomiast, że niezależnie od wersji testamentu, mąż oddał jej cały spadek.

Testament Krzysztofa Krawczyka i zeznania notariusz. Kto dostanie majątek?

Adwokatka Krzysztofa Juniora Monika Kucwaj-Zarzycka oświadczyła, że młody Krawczyk jest niezdolny do pracy z powodu stanu zdrowia, a więc zgodnie z prawem przysługuje mu jedna trzecia spadku i zachowek.

Na mocy testamentu z 15 września 2020 r. jest w całości Ewa Krawczyk. Artysta zapisał żonie cały majątek oraz prawa do swoich utworów. Syn Krzysztofa Krawczyka nie kwestionuje testamentu, natomiast chce wystąpić o zachowek – relacjonuje sprawę „Fakt”.

W poniedziałek 20 września Krzysztof Igor Krawczyk po raz drugi stawił się w sądzie. Wdowa po Krzysztofie Krawczyku się jednak nie zjawiła. Był za to notariusz, który we wrześniu 2020 roku w domu Krawczyka spisywał jego testament. Potwierdził, że w momencie sporządzania dokumentu, artysta był w pełni świadomy.

Kilka dni wcześniej Ewa Krawczyk zapytała, czy mógłbym przyjechać do miejsca zamieszkania w celu sporządzenia testamentu. 15 września pojechałem pod wskazany adres. Przez panią Ewę Krawczyk zostałem poproszony do pokoju, gdzie znajdował się testator - Krzysztof Krawczyk. Zabieram z sobą laptopa i drukarkę, aby na miejscu upewniając się co do woli, spisać i wydrukować wszystko na miejscu. Całość trwała około godziny. Była jeszcze inna czynność wykonywana. Rozmawialiśmy na inne tematy, aby przekonać się, czy nie będę miał wątpliwości co do jego świadomości. Zorientowałem się, że jest doskonały ciąg logiczny, prawidłowe wywody – zeznał notariusz Krawczyka Waldemar Jeziorski. (Fakt).

Notariusz podczas rozmowy z Krawczykiem upewnił się, czy wokalista na pewno chce oddać wszystko żonie i czy wie czym jest wydziedziczenie. Artysta zaznaczył, że nie chciał wydziedziczać syna, ale chciał, aby dostał zachowek. Notariusz dodał, że w 2002 roku w jego kancelarii Krzysztof Krawczyk sporządził dokument, który nie był testamentem, a jedynie pełnomocnictwo.

Pytałem o zdrowie. Problem z chodzeniem, z podniesieniem. Dlatego znajdował się w pozycji półleżącej. Ale najważniejszy dla testamentu jest stan psychiczny testatora. Uważam, że w pełni rozumiał, o czym mówimy. Krótka rozmowa się wywiązała. Zapytałem, kogo zamierza ustanowić swoim spadkobiercą. Odpowiedział, że wszystko, co posiada, chce pozostawić żonie. Nie znałem sytuacji rodzinnej, więc zapytałem, czy ma inne osoby bliskie. Odpowiedział: tak, mam syna. Czy dobrze usłyszałem: czy żona ma wszystko dziedziczyć? Czy są podstawy do wydziedziczenia? - to zawodowe pytania. Po takim pytaniu ożywił się bardzo, powiedział: - Wiem, co to jest wydziedziczenie i nie chcę wydziedziczać syna. Chcę, żeby syn dostał zachowek. Wiedział o zachowku. Żona - pani Ewa była w pokoju, siedziała obok. Żona oświadczyła; tak wiem, że mam synowi Krzysztofa wypłacić zachowek. Po tej rozmowie nie miałem wątpliwości, że Krawczyk był świadomy (życzyłbym sobie, żeby wszyscy moi klienci pozostawiający testamenty byli w takim stanie jak Krzysztof Krawczyk) i gdyby cokolwiek mnie zaniepokoiło, nie sporządziłbym testamentu – powiedział notariusz. (Fakt)

Sprawę odroczono, a nowy termin nie jest jeszcze znany. „Fakt” ujawnia, że teraz adwokat Krzysztofa Juniora domaga się, by powołano biegłego, który sprawdzi stan zdrowia psychicznego Krzysztofa Krawczyka w momencie sporządzania testamentu. Zwrócono się do NFZ w Łodzi i Warszawie o nadesłanie w ciągu 14 dni listy świadczeń medycznych, z których korzystał Krzysztof Krawczyk oraz do Szpitala w Bydgoszczy, gdzie się leczył i przychodni w Grotnikach o udostępnienie pełnej dokumentacji medycznej dotyczącej Krzysztofa Krawczyka.