18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma rację?

Wiedźmin robi furorę, a Wolszczak atakuje polską wersję. Brutalnie

20.12.2019  20:15
Wiedźmin robi furorę, a Wolszczak atakuje polską wersję. Brutalnie
Wiedźmin robi furorę, a Wolszczak atakuje polską wersję. Brutalnie Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER i VIPHOTO/East News

Wiedźmin jest dziś głównym tematem rozmów towarzyskich. Zagraniczna adaptacja książek Andrzej Sapkowskiego ma szansę stać się międzynarodowym hitem. W czasie, kiedy każdy myśli tylko o tej historii - do gry wchodzi Grażyna Wolszczak, odtwórczyni roli Yennefer w polskiej wersji serialu. 

Wiedźmin zelektryzował świat. Kiedy książki Andrzeja Sapkowskiego znalazły odbicie w grze komputerowej, jasne stało się, że historia ta będzie hitem. Fani serialów fantasy odkąd skończyła się kultowa Gra o Tron cierpieli na duży niedosyt porządnych opowieści filmowych.

Wiedźmin miał wyjść ich potrzebom naprzeciw. Kiedy wszyscy dyskutują o pierwszym odcinku tego tworu, nagle o polskiej wersji serialu przypomniała wszystkim w gorzkich słowach - Grażyna Wolszczak.

Wiedźmin do dziś boli Grażynę Wolszczak?

Wiedźmin doczekał się polskiej adaptacji jeszcze w czasach, w których nikt nie podejrzewał, że zdobędzie on międzynarodową sławę. W rolę Geralta z Rivii wcielał się młodziutki Michał Żebrowski, a jego towarzyszką - czarodziejką Yennefer była Grażyna Wolszczak.

O ile Michał Żebrowski jakiś czas temu wykazał się dużym poczuciem humoru, kiedy świat dyskutował o obsadzie zagranicznego Wiedźmina i wstawił na swój Facebook tę oto przeróbkę:

Facebook
Facebook Fot: Facebook

Zaś na Instagramie regularnie wspomina swój występ w polskim serialu Wiedźmin.

O tyle widać, że Grażyna Wolszczak nie jest dumna z polskich, dawnych twórców i swojego udziału w tym projekcie. Kiedy portal Plejada zapytał ją o produkcję z 2002 roku, nie przebierała w słowach.

To była ciekawa przygoda, abstrahując od efektu, jaki wyszedł. No, jak się nie ma budżetu na film, to nie powinno się tego dotykać... Ale było, jak było

- rzekła gorzko.

Też uważacie, że z polską produkcją było aż tak źle i brak efektów oraz funduszy zabrał jej słowiański klimat? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej