18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wina TVP?

Wielki skandal na Eurowizji! POLSKA WYKLUCZONA!

15.05.2022  12:31
Polska wykluczona! Wielki skandal na Eurowizji
Polska wykluczona! Wielki skandal na Eurowizji Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Ogromny skandal na konkursie Eurowizji 2022, a co gorsza, Polska jest jednym z jego bohaterów. Tak naraziłyśmy się władzom plebiscytu, że nasz kraj został... WYKLUCZONY. O co chodzi? Jak zawiniliśmy? Jakie ponosimy konsekwencje?

Eurowizja po raz kolejny za nami i mamy po niej mieszane uczucia. Z jednej strony cieszymy się, bo polska reprezentacja dawno nie zaszła tak daleko, z drugiej czujemy niedosyt. Nawet bukmacherzy dawali Krystianowi Ochmanowi większe szanse w konkursie - typowali dla niego 6 miejsce. Ostatecznie Polak wylądował na miejscu 12.

Teraz okazuje się, że Polska ostro podpadła organizatorom kultowego konkursu. Jeszcze w trakcie trwania ostatniej edycji odkryto, że część krajów manipuluje głosami. Wśród nich był ponoć i nasz kraj. CO ZA WSTYD!

Skandal na Eurowizji. Polska ukarana

Europejska Unia Nadawców dopatrzyła się nieprawidłowości w przyznawaniu punktów w aż sześciu krajach biorących udział w konkursie Eurowizji. Podejrzenie padło na panele jurorskie - sędziowie z poszczególnych państw mieli stronniczo przyznawać punkty, kierując się nie talentami i występami poszczególnych wykonawców, a własnymi interesami i sympatiami.

Nieprawidłowości wykryto po drugim półfinale, w którym występowała Polska delegacja. W finale postanowiono ukarać kraje, które dopuściły się manipulacji. Organizator konkursu wykluczył oskarżone o przekręty państwa z przekazania punktacji jurorskiej. To znaczy, że w Polsce głosy oddali wyłącznie SMS-ujący widzowie. Noty sędziów zostały pominięte, zastąpiono je średnią z krajów położonych najbliżej Polski.

TVP zrobiła przekręt?

Choć oficjalnie EBU nie podała, o które kraje chodzi, wszystko już ponoć wiadomo. Ukarane miały zostać Czarnogóra, San Marino, Rumunia, Gruzja, Azerbejdżan i Polska.

W Polsce za przygotowanie i nadawanie Eurowizji odpowiada Telewizja Polska, ona też decyduje, kto zasiądzie w składzie jurorskim. Jak na razie nikt w TVP nie odniósł się do oskarżeń o fałszerstwo i tym razem zapewne Jacek Kurski nie będzie kwapił się do ogłaszania swoich zasług w temacie. Mimo że do tej pory namiętnie tłumaczył Polakom, że i wejście do finału, i sam finał poszły świetnie właśnie dzięki niemu i TVP.

Czytaj także