18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec szurowania?

Wielkie kłopoty Bożeny Dykiel. Zrywają z nią współpracę!

25.10.2021  18:37
Bożena Dykiel w tarapatach
Bożena Dykiel w tarapatach Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Antyszczepionkowe wystąpienie Bożeny Dykiel w "Dzień Dobry TVN" wywołało w Internecie burzę. Jak się okazuje, słowa o depresji, pandemii oraz "cudownych okularach" przysporzyły jej wielu kłopotów. Zarząd fundacji "Twarze depresji" podjął właśnie decyzję, że artystka nie będzie już ambasadorką ich kampanii.

Bożena Dykiel swoimi wypowiedziami podczas wizyty w "DDTVN" wywołała burze. Artystka twierdziła między innymi, że za depresję odpowiada brak litu, który można samemu wytworzyć tylko "trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska". 73-latka pokazała również w programie swoje "cudowne okulary", dzięki którym jest zdrowa i wesoła.

To są okulary, gdzie naciska się tutaj taki mały guziczek. Pojawia się zielone światełko, a potem się naciska mocniej i pojawia się czerwone światełko z różną częstotliwością - mówiła celebrytka.
"DDTVN"

Dykiel w rozmowie zahaczyła nawet o teorie spiskowe na temat pandemii, twierdząc, że jest ona globalnym spiskiem bogaczy. Teraz może ostro pożałować swoich słów.

Fundacja zrywa współpracę z Bożeną Dykiel

Na kontrowersyjne wypowiedzi natychmiast zareagowała fundacja "Twarze depresji", z którą Bożena Dykiel współpracowała od kilku lat. Organizator kampanii społecznej "Nie oceniam. Akceptuję", którą promowała artystka, poinformował, że wypowiedzi te nie były z nikim uzgadniane. Współpraca z 73-latką została zerwana za porozumieniem stron.

Fundacja „Twarze depresji” jako organizator kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję" w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie. Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w  „Dzień Dobry TVN” w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii - poinformowała fundacja.

Zarząd fundacji dodał, że "tylko połączenie farmakoterapii i psychoterapii jest najskuteczniejszą drogą walki z depresją". Wkrótce kolejne osoby zaczną zrywać współpracę z artystką?

logo Tu się dzieje