18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Aktorskie marzenia

Wieniawa chce grać wielkie role. "Jestem świadoma swojego talentu"

Wojciech Kozicki
18.06.2022  15:21
Julia Wieniawa jako aktorka chce grać wielkie filmowe rola. Wie, że ma talent, ale czy wiedzą to inni?
Julia Wieniawa jako aktorka chce grać wielkie filmowe rola. Wie, że ma talent, ale czy wiedzą to inni? Fot: VIPHOTO/East News

Julia Wieniawa to jedna z najpopularniejszych aktorek w Polsce. Okazuje się jednak, że cierpi na wypalenie zawodowe i chce WIĘCEJ! Odpowiedziała hejterom na krytykę. W podcaście "Cały ten zgiełk" Grzegorza Betleja, stwierdziła, że jest wszechstronnie utalentowana jak Zendaya i pragnie grać AMBITNE ROLE!

Julia Wieniawa właśnie wypowiedziała wojnę hejterom,  negatywnym, komentarzom i chyba wszystkim Polakom. Podcast „Cały ten zgiełk” Grzegorza Betleja stał się okazją do zaatakowania Polaków za krytykowane jej wielu talentów, co uważa za „zaściankowe myślenie”. Wypowiedziała się też o swojej karierze aktorskiej. Marzą jej się wielkie filmy i ambitne role!

Aktorska kariera Wieniawy. Będą wielkie role?

Wieniawa ubolewa, że nie została obsadzona w takich filmach jak „Zima wojna” i „Wołyń”. Czuje wypalenie zawodowe i nie chce już dostawać płytkich scenariuszy. Na razie skupia się na muzyce, ale liczy, że coś aktorsko wielkiego „spadnie jej z nieba”.

Trochę ostatnio przeżywałam takie wypalenie zawodowe. Trochę mam dosyć udowadniania, że jestem warta coś więcej, niż wszyscy myślą. No nie dostałam propozycji w "Zimnej wojnie" ani w "Wołyniu", w tego typu filmach. I trochę mi się nie chce już czytać kolejnego scenariusza jakiegoś głupkowatego albo płytkiego. Oczywiście, żeby nie było, zrobiłam też parę fajnych filmów, za co jestem wdzięczna, ale mam takie coś: "może to po prostu kiedyś do mnie przyjdzie, jak trochę odpuszczę". W tej sferze muzycznej mogę pokazać to, jaką jestem osobą i artystką, a w aktorstwie muszę liczyć, że coś mi spadnie z nieba - powiedziała Wieniawa.

Przypomnijmy, że Julia Wieniawa zaczęła karierę aktorską jako Paulina w serialu Rodzinka.pl. Pojawiła się w takich produkcjach jak „Kobiety mafii”, „Kobieta sukcesu”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Sala samobójców. Hejter”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”, „Smallworld”, „Jak pokochałam gangstera”, „Chłop”, „Klan”, „Na Wspólnej”, „Druga szansa”, „W rytmie serca”, „Za marzenia”, „Zawsze warto”, „Na dobre i na złe”, „Pielęgniarki”,  i „Zasada przyjemności”. W 2019 wystąpiła w spektaklu Teatru Telewizji Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy Marka Bukowskiego. 

Nauczyłam się być pewna siebie i swoich wartości. Ja ci mogę powiedzieć: "tak, umiem tańczyć", "tak, potrafię zaśpiewać" i tak, uważam, że jestem w stanie, jeśli ktoś mi da dobrą rolę, dobrze ją zagrać. Ja jestem świadoma swoich talentów i wartości. To jest zaściankowe myślenie, jak ktoś powie, że każdy powinien robić tylko jedną rzecz. Nienawidzę szufladkowania, ale w Polsce tak jest, bo w Polsce jest nie do przyjęcia, że ktoś robi tak wiele i mu się udaje. Jak coś się komuś udaje, to znaczy, że ktoś mu to załatwił. Nie kumam, skąd się bierze ten hejt. Trochę się przyzwyczaiłam, a trochę mnie to boli, ale może to z racji wieku, że jestem młoda? Nie wiem, to nie pytanie do mnie, myślę, że powinieneś zapytać osób, które mnie hejtują – broni siebie Julia Wieniawa.

Czytaj także