Lekarz czarno to widział

Will Smith pokazał WIDEO ze swojej kolonoskopii. "Kamera w d***e"

08.11.2019  14:51
Will Smith i kolonoskopia - czy każda kamera go kocha?
Will Smith i kolonoskopia - czy każda kamera go kocha? Fot: YouTube.com

Will Smith to już nie tylko aktor, ale także vloger. Aby pokazać jak ważne są badania profilaktyczne odbytu, opublikował swoje wideo z kolonoskopii. Okazuje się, że wizyta u gastrologa i zabieg endoskopowy uratowały mu życie, bo lekarz po zabiegu czarno to widział.

Kolonoskopia nie jest taka straszna jak mówią, przynajmniej tak twierdzi aktor Will Smith. 51-letnia gwiazda podzieliła się z fanami nietypowym wideo ze szpitala w Miami. Ten film dosłownie jest do d…

Będę miał tyłek na wierzchu. Mam specjalny strój z wycięciem z tyłu, żeby lekarz łatwo mógł się do mnie dobrać. To dziwne, ale podświadomie chcę wyglądać dobrze w środku, gdy lekarz wsadzi mi kamerę w d**ę. To dziwne uczucie, że musiałem się tam ogolić – tłumaczył Will Smith przez zabiegiem.

Smith na nagraniu podkreśla jak ważne są badania profilaktyczne odbytu i zachęca, by regularnie dać lekarzowi do siebie zajrzeć. Jemu kolonoskopia uratowała życie, bo diagnoza okazała się przerażająca. Został u niego wykryty polip jelita grubego, który mógł przerodzić się w raka!

Kolonoskopia - jak to się robi i czy boli?

Jak podaje radiozet.pl, kolonoskopia nie jest badaniem przyjemnym, ale na pewno przydatnym. Badanie endoskopowe okrężnicy wykonuje się jednak w znieczuleniu, ponieważ konieczne jest wprowadzeniu przez odbyt giętkiej rurki zakończonej kamerą i źródłem światła. Przez rurkę można m.in. pobrać wycinki do badania histopatologicznego czy mikrobiologicznego. Podczas badania może być odczuwalne silne parcie na jelito.

Gdyby polip nie został wycięty, rozwijałby się dalej i może nawet nie dawałby objawów. Wczesna diagnoza  w tym wypadku być może uratowała życie, a kolejne badania przesiewowe wykonamy za 2 lata – powiedział gastrolog na nagraniu Smitha.

Will Smith i kolonoskopia - wideo z zabiegu:

Przeczytaj więcej
Komentarze