18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fani żegnają artystę

Nie żyje gwiazdor amerykańskiego serialu. Odszedł w wieku 80 lat

05.11.2021  08:17
William Lucking miał 80 lat
William Lucking miał 80 lat Fot: NetPix/Shutterstock

Nie żyje William Lucking - aktor znany między innymi z serialu "Synowie Anarchii". Zmarł w wieku 80 lat. Informację o śmierci potwierdziła żona artysty.

William Lucking odszedł w wieku 80 lat. Podczas swojej wieloletniej kariery wystąpił w ponad stu filmach i serialach. Artysta zmarł w swoim domu w Las Vegas.

Chociaż William często grał twardzieli i siłaczy, w prawdziwym życiu był eleganckim mężczyzną o genialnym intelekcie, który uwielbiał dyskutować o polityce i sprawach bieżących, dyskutować o filozofii i fizyce oraz wygłaszać precyzyjne opinie na temat sztuki i poezji - napisałą w nekrologu żona zmarłego.

Bliscy wspominają Williama jako wyjątkowo inteligentną, ale również wrażliwą osobę. Przyczyny śmierci 80-latka nie zostały ujawnione.

William Lucking nie żyje

William Lucking urodził się w Michigan. W latach 50. przeprowadził się wraz z rodzicami do Kalifornii. Tam udało mu się obronić pracę dyplomową z dziedziny literatury na UCLA. Swoją edukację zakończył w Pasadena Playhouse, gdzie nauczył się aktorstwa.

Pierwszy debiut przed kamerą zaliczył pod koniec lat 60., grając w filmie o motocyklistach "Hell's Belles". Lucking wystąpił też w produkcjach takich jak: "Siedmiu wspaniałych nadjeżdża", "Captain America II: Death Too Soon", "Ladykillers" oraz "Czerwony Smok".

Największą popularność zdobył dzięki roli Pineya Winstona z "Synów anarchii". Fani kojarzą go również z "Drużyny A", "Magnum", "Archiwum X" i "Strażnika Teksasu".

Czytaj także
Przeczytaj więcej