18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Xavier rapuje o śmierci i pętli

Wiśniewski boi się o dziecko. "Oby nie spier*** z tego świata"

29.08.2021  12:37
Wiśniewski boi się o dziecko. Xavier rapuje o śmierci i pętli
Wiśniewski boi się o dziecko. Xavier rapuje o śmierci i pętli Fot: Karol Makurat/REPORTER/East News

Michał Wiśniewski drży o zdrowie i życie syna! 19-letni Xavier rozpoczyna karierę muzyczną jako wisniv i wydał właśnie kolejny utwór o wyjątkowo mrocznym tekście. Co pomyślał wokalista Ich Troje, gdy usłyszał jak jego dziecko rapuje o śmierci, pętli, zabijaniu i strachu? Jakie jest symboliczne znaczenie porzuconego stanika?

Syn Michała Wiśniewskiego ujawnił swoją mroczną stronę. 19-letni Xavier dorasta, zdał prawo jazdy i maturę, otrzymał od rodziców samochód i zaczyna studia… życie jak w bajce, prawda? A jednak, w tym chłopaku wręcz buzuje ciemność! Właśnie zaprezentował światu swój najnowszy utwór muzyczny "Mgła". Michał Wiśniewski poczuł strach o dziecko?

Syn Wiśniewskiego rapuje. Mroczne teksty, ojciec martwi się o dziecko

Potomek Wiśniewskiego tworzy bardzo mroczny rap. Już kiedyś Agnieszka Chylińska zaszokowała utworem o samobójstwie „Kiedy powiem sobie dość”, ale syn czerwonowłosego wokalisty idzie znacznie dalej. Jego „nawijka” o strachu, śmierci, pętli i porzuconym staniku mrozi krew w żyłach. Co siedzi w głowie tego młodego człowieka? Może czas na poważną rozmowę z ojcem?

Próbujesz mnie zabić, kiedy ja nie patrzę. Ja chcę lecieć tylko ze szlugiem, no i nie mieć zmartwień. Ale i tak spłonę marnie, jeśli nie odnajdę (...). Nie chcę się bać, zabieram strach, wypie*dalam. Tam, gdzie nie zobaczą mnie, tam gdzie nie zobaczą. Jeśli kiedyś będę chciał odejść, w końcu odnajdziesz mnie w Narnii. Szafa, pętla, pióro, biurko, porzucony stanik. To obraz mojej bujnej wyobraźni – rapuje Xavier Wiśniewski w utworze „Mgła”.

Michał Wiśniewski postanowił skomentować (za zgodą syna) tekst utworu „Mgła” w mediach społecznościowych. Zapewnia, że wspiera Xaviera we wszystkim, ale tekst piosenki go zaniepokoił. Swój długi wywód w social mediach zakończył słowami „oby nigdy nie spier**ił z tego świata”.

Najpierw powiem, że stoję "prawie" za wszystkim, co robi i jako ojciec jestem nie tyle zobowiązany, co po prostu obiecałem sobie, że będę go zawsze wspierał. Przez całe moje życie a jak zajdzie potrzeba ratował z opresji. Do tego drugiego nie doszło, ale w tym przypadku zacząłem czytać między wierszami. Rozrzut wiekowy moich dzieci jest dość szeroki, jaki powszechnie wiadomo, więc trzeba się dostosowywać do czasów, spojrzenia na świat itp. (...) Dzieci coraz szybciej dojrzewają i nakręcają się coraz to młodszymi idolami, którzy wiedzą wszystko najlepiej, stając się dla nich wyrocznią i wzorem. Tak wiem, my też takowych mieliśmy, ale zastanawiam się, czy to rozkminianie na drobne nie wprowadzi nas i naszych dzieci w niespodziewane kłopoty, które mogą ni stąd, ni zowąd doprowadzić do sytuacji, w której na reakcję może być za późno. Xavier zgrabnie dobiera słowa. Nie napiszę, że po tacie, bo robi to inaczej. Przesłuchałem ten utwór kilkanaście razy i jeśli to nie fikcja literacka to jest raczej jednoznaczny. Wiem, że jest w szczęśliwym związku, że niczego mu nie brakuje, ale jeśli jest choć w części prawdziwy, to chyba mam prawo czuć się zaniepokojony? A może przesadzam i staje się za bardzo konserwatywny? Oby nigdy nie spie*dolił z tego świata. Mój syn – napisał Michał Wiśniewski w mediach społecznościowych.

Syn Wiśniewskiego jako wisniv – „Mgła”

logo Tu się dzieje