18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pokazał swoją twarz!

Wiśniewski ma zarzuty. Wydał mocne oświadczenie

19.10.2021  15:24
Wiśniewski z Ich Troje do więzienia? Pieśniarz skomentował postawione zarzuty
Wiśniewski z Ich Troje do więzienia? Pieśniarz skomentował postawione zarzuty Fot: Pawel Wodzynski/East News

Michał Wiśniewski to nie świętoszek, chociaż potrafi urządzić sobie raj na ziemi. Czy jednak jest przestępcą i wyłudzał kredyty? Wokalista Ich Troje ma już postawione zarzuty, a teraz wydał w tej sprawie OFICJALNE OŚWIADCZENIE.

Czy Michał Wiśniewski trafi do więzienia? Gwiazdor z zespołu Ich Troje usłyszał zarzuty w sprawie złożenia nierzetelnej dokumentacji w procesie starania się o kredyt. Chodzi kwotę niemal trzech milionów złotych. Oczywiście zapewnia, że jest niewinny i ostro zareagował na medialne doniesienia.

Wiśniewski reaguje na zarzuty. Wydał mocne oświadczenie

Wiśniewski zaapelował, by nie pisać o nim „Michał W.” i zaapelował, by nie zasłaniać jego twarzy czarnym paskiem. Zapewnia, że jest niewinny i nie przyzna się do zarzutów. Winny będzie dopiero, gdy zapadnie ewentualny wyrok.

Szanowni Państwo, nazywam się Michał Wiśniewski i choć czarny kolor świetnie komponuje się z czerwonym, prosiłbym o niezasłanianie mojej twarzy paskiem. Do postawionych mi, zgodnie z prognozami mediów, zarzutów nie przyznałem się. Ja rozumiem, że media potrzebują wypełnić kontentem swój program lub rubryki, ale wydaje mi się, że jesteście na tyle inteligentnymi ludźmi i zdajecie sobie sprawę, iż publikacjami już wydaliście wyrok. Nie wystarczy napisać "grozi mu", aby większość odczytała to jednoznacznie. Mnie uczono, co również padło przy czynnościach procesowych w prokuraturze, że postawienie zarzutów oznacza podejrzenie popełnienia przestępstwa, po czym po dochodzeniu zostanę lub nie postawiony w stan oskarżenia. Oskarżenie kogoś nie przesądza o winie, bo o tym może orzec jedynie Sąd, a na szczęście są niezawisłe Sądy. Proszę również nie pozbawiać mnie konstytucyjnego prawa do obrony, jak i nie pomijać faktu, że postępowanie sądowe jest dwuinstancyjne - wyrok musi najpierw zapaść, a później się uprawomocnić. Dopiero po ostatniej instancji można mówić o winie i karze – oświadczył Michał Wiśniewski na Facebooku.

Lider Ich Troje dodał również, że „karę od mediów” już dostał. Podziękował przyjaciołom za wsparcie i prosi, by nie nękać jego rodziny.

Żartów jednak nie ma, bo jak potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Wiśniewskiemu grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzone jest postępowanie, a zarzuty postawiono już ponad stu osobom.

Czytaj także
Przeczytaj więcej