18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tango straconych z ZUS

Wiśniewski ujawnił ile dostanie emerytury

Wojciech Kozicki
21.03.2021  11:58
Emerytura Michała Wiśniewskiego. Zrobi się czerwony ze wstydu?
Emerytura Michała Wiśniewskiego. Zrobi się czerwony ze wstydu? Fot: TRICOLORS/East News

Jakie emerytury mają polskie gwiazdy? Większość z nich dostaje lub dostanie dosłownie przysłowiowe „grosze” i żali się w tabloidach na polski system emerytalny. Michał Wiśniewski z Ich Troje również postanowił ujawnić wysokość swojej emerytury.

Emerytury polskich gwiazd w większości są tak niskie, że każdy z nas może się przy nich poczuć jak król i hrabia. Nie inaczej jest w przypadku Michała Wiśniewskiego z Ich Troje. W rozmowie z portalem Plejada zdecydował się ujawnić wysokość swojej emerytury. Czerwonowłosy gwiazdor dostanie ok. 200 złotych miesięcznie.

Emerytura Michała Wiśniewskiego. Zrobi się czerwony ze wstydu?

Wiśniewski oczywiście biadoli, jakie to grosze wypłaci mu ZUS, ale przy okazji niczym jasnowidz Jackowski zapowiedział, że polski system emerytalny przestanie wkrótce działać, bo jest przestarzały. Sugeruje, by rząd go gruntownie zreformował. Czy grozi nam emerytalna katastrofa?

W mojej ocenie system emerytalny jest przestarzały i wkrótce przestanie działać. To jest tak stara instytucja, że już dawno powinna zostać gruntownie zreformowana, co nie jest możliwe, bo jest niewygodne politycznie. Dopóki nasze pieniądze będą przerzucane z worka do worka, to jakieś ochłapy do nas trafią. Natomiast jakie ja mam szanse na emeryturę? Pomijam oczywiście fakt, że wyliczono mi ok. 200 zł miesięcznie. Zarobiłem 40 mln i gdybym dbał o te pieniądze, to miałbym je do dzisiaj, pewnie ze sporym procentem  – utyskiwał nad swoim losem Wiśniewski. (Plejada)

Tak naprawdę większość gwiazd sama jest sobie winna, czego Wiśniewski jest świadomy. Przyznał, że gwiazdy nieźle zarabiają, ale po prostu nie odkładają pieniędzy na starość i nie płacą składek.

Wzorem do naśladowania jest natomiast Zenek Martyniuk, którego emerytura będzie bardzo wysoka. Ujawnił nawet jak to zrobił, a biadolące polskie gwiazdy powinny zapaść się pod ziemię ze wstydu.

Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości czterech tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas - wyznał Zenek Martyniuk.