18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie cienko śpiewał na przesłuchaniu

Wiśniewski usłyszy zarzuty? Afera i SKOK na kasę

Wojciech Kozicki
14.10.2021  19:55
Wiśniewski nawywijał przy kredycie? Szykuje się niezła afera
Wiśniewski nawywijał przy kredycie? Szykuje się niezła afera Fot: TRICOLORS/East News

Michał Wiśniewski znowu ma kłopoty finansowe. Czy wokalista Ich Troje usłyszy zarzuty za wyłudzanie kredytów? „Super Express” ujawnia, że jeden z najbardziej płodnych polskich artystów ma być przesłuchiwany. Czy wszystko wyśpiewa?

„Super Express” ujawnił szokujące informacje o Michale Wiśniewskim. Ma podobno usłyszeć zarzuty w sprawie kredytu, który zaciągnął w SKOK Wołomin w 2006 roku. Lider Ich Troje potwierdził, że taki kredyt wziął, ale „utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem”. Jednak SE.pl podaje, że pieśniarz miał znacząco zawyżyć swoje dochody w kwestionariusz wywiadu pożyczkowego, by otrzymać 2,8 miliona kredytu. Miał mieć później problemy z jego spłatą.  

Wiśniewski wyłudził kredyt i usłyszy zarzuty?

„Super Express” pisze również, że w przekręt była zamieszana jedna z byłych żon Michała Wiśniewskiego. Miała ona złożyć przekłamane dokumenty jako poręczyciel. Finalnie, warszawska prokuratura ma wkrótce postawić artyście zarzut wyłudzenia pożyczki, a wniosek w tej sprawie podobno został wydany 27 września. Wiśniewski ma zostać również przesłuchany.

W toku śledztwa okazało się, że w zeznaniu podatkowym za rok 2006 wykazał kwotę o ponad połowę niższą, niż przedstawiona w dokumentach. Z racji kłopotów finansowych kredytu nie spłacał. Na dzień 30 września 2019 r. miał niespłaconą kwotę kredytu wraz z odsetkami - 2,5 mln zł – ujawnia Super Express.

Wiśniewski zareagował na publikację „Super Expressu”. Wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie na Facebooku.

Odnosząc się do informacji o rzekomym postawieniu mi zarzutów prokuratorskich w związku ze sprawą SKOK Wołomin, oświadczam, że nie zostały mi postawione zarzuty ani niczego nie wyjaśniałem w sprawie, o której Pan napisał w mailu a później w artykule. Jeżeli dojdzie do mojego przesłuchania, wszelkie okoliczności zostaną wyjaśnione organom ścigania. Prawdą jest, że byłem klientem SKOK Wołomin, który udzielił mi 15 lat temu kredytu, a który spłacałem. Ze względu na utratę płynności finansowej pojawiły się opóźnienia w spłacie przedmiotowego kredytu, jak również innych zobowiązań. Utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem, a łączenie mnie z medialną sprawą nieprawidłowości w SKOK Wołomin, w mojej ocenie, służy nagłośnieniu sprawy i ubarwieniu jej na czerwono. Przeżyję i to – napisał Wiśniewski na Facebooku.

logo Tu się dzieje