18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat gwiazdy

Szaranowicz ciężko chory. "Nie wiedział, co się dzieje"

13.10.2021  19:05
Włodzimierz Szaranowicz ciężko chory
Włodzimierz Szaranowicz ciężko chory Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Włodzimierz Szaranowicz ma za sobą wielką karierę komentatora sportowego TVP. Niestety, gwiazdor po przejściu na emeryturę zmaga się z wyjątkowo poważnymi kłopotami zdrowotnymi. O wszystkim opowiadają jego dzieci.

Włodzimierz Szaranowicz jest jednym z najbardziej znanych komentatorów sportowych w historii TVP. Kibice od lat cenili go za wyjątkowe kompetencje. Jednakże kiedy mężczyzna skończył 70 lat, zdecydował się na emeryturę. Jak się okazuje, dużą rolę odegrały tu też jego problemy zdrowotne.

Włodzimierz Szaranowicz już wtedy cierpiał na chorobę Parkinsona. Komentator sportowy początkowo był oszołomiony swoimi objawami i nie rozumiał, czemu jego rzeczywistość tak mocno się zmienia.

Z bardzo intensywną pracą zbiegły się problemy zdrowotne. Na początku tata nie wiedział, co się dzieje. My też nie. Diagnoza przyszła stosunkowo późno. Zwykle choroba Parkinsona jest wykrywana nieco wcześniej

- powiedziała córka komentatora. 

Włodzimierz Szaranowicz ciężko choruje

Jak zapewniają jego dzieci, Włodzimierz Szaranowicz przez całe życie prowadził zdrowy tryb i był bardzo sprawny. "Nagle poczuł, że trochę słabnie, że dzieje się coś złego. Diagnozę przyjął z pewną ulgą w tym sensie, że wreszcie zrozumiał, co mu dolega. Przekonał się, że wcale się nie "zużył", tylko istnieje zewnętrzna przyczyna gorszej dyspozycji" - mówi jego córka.

Jako jego dzieci w ogóle nie odczuwamy, że tata jest chory. Poza tym choroba jest przecież częścią życia człowieka

- dodał jej starszy brat, Luka Szaranowicz.

"Zaakceptowaliśmy, że tak się po prostu zdarzyło – wyciągnął taką kartę, a nie inną. Cieszymy się każdym dniem i wspólnymi chwilami. Wszyscy w rodzinie oswajamy się z chorobą. A przede wszystkim tata, ale nadal tak samo kocha życie. Ojciec uwielbiał tańczyć. Choćby na Balach Mistrzów Sportu rodzice spędzali na parkiecie czas do późnej nocy. Szaleli też na naszych weselach. Najbardziej tata tęskni właśnie za tańcem" - mówiła Marta Szaranowicz-Kusz.

Na szczęście Włodzimierz Szaranowicz nie tęskni już za TVP. Skupia się teraz na swoim zdrowiu i dbaniu o siebie. Życzymy mu, by to trwało możliwie jak najdłużej. 27 października ukaże się książka "Szaranowicz. Życie z pasją". To wywiad-rzeka córki ze słynnym sprawozdawcą.

Czytaj także