18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uzdrowi polską kadrę?

Włosi wiedzą kto zastąpi Brzęczka! Gwiazda światowego formatu

19.01.2021  16:41
Włoska gwiazda zastąpi Brzęczka?
Włoska gwiazda zastąpi Brzęczka? Fot: Andrew Surma/Sipa USA/East News

Włoskie media wskazują na jednego ze swoich rodaków jako przyszłego selekcjonera reprezentacji Polski. Zdaniem Włochów będzie to niedawno zwolniony z Torino, trener Marco Giampolo. Oficjalną decyzję Zbigniewa Bońka poznamy już w czwartek.

Poniedziałkowa informacja o zwolnieniu trenera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka zaskoczyła cały piłkarski świat, a najbardziej zarząd PZPN. Decyzję o zakończeniu współpracy z selekcjonerem, Zbigniew Boniek podjął indywidualnie, bez kontaktu ze współpracownikami.

Marco Giampolo trenerem reprezentacji Polski?

Włoskie media poinformowały, że mniej więcej w tym samym czasie pracę stracił trener FC Torino, Włoch Marco Giampaolo. Znany ze słabości do włoskiej piłki Zbigniew Boniek według medialnych doniesień kontaktował się z Giampaolo chwilę po tym zdarzeniu.

Coś niebywałego wydarzyło się w Polsce, nagle zwolniony został trener reprezentacji Jerzy Brzęczek, może go zastąpić zwolniony przez Torino, Giampolo – poinformował portal Serieanews.

Jak podają włoskie portale, Marco Giampaolo może zostać trenerem polskiej kadry ze względu na to, że jest doceniany przez PZPN, a także zna wielu polskich zawodników. Giampaolo pracował między innymi z Krzysztofem Piątkiem, Karolem Linettym, Piotrem Zielińskim oraz Bartoszem Bereszyńskim.

Mimo drobnych sukcesów polska reprezentacja jest w całkowitej ruinie. Niedoświadczony trener nie poradził sobie z wyzwaniem poprowadzenia narodowej reprezentacji. Szkoda, że Boniek zauważył to dopiero kilka miesięcy przed wielkim turniejem. Włoski selekcjoner wskrzesi polską reprezentację?

logo Tu się dzieje