18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna informacja

Biedroń nie żyje. Przegrał walkę z chorobą

10.07.2022  10:25
Wojciech Biedroń miał 64 lata
Wojciech Biedroń miał 64 lata Fot: Yingzaa_ST/Shutterstock

Kolejna niesamowicie przykra informacja została opublikowana przez serwis filmpolski.pl. Nie żyje Wojciech Biedroń, znany aktor i reżyser. Występował w produkcjach takich jak m.in. "Na dobre i na złe", "Na noże" i "Mowa ptaków".

Wojciech Biedroń nie żyje. Informację o śmierci artysty potwierdziła jego żona. Odszedł w wieku 64 lat.

Dziś nad ranem o 3:37, po długim zmaganiu się z ciężką chorobą, zmarł mój ukochany mąż Wojtek Biedroń. Spokój jego pięknej duszy. Amen. Marzanna Bierdoń - poinformowała.

Filmowiec zgrał w wielu znanych produkcjach telewizyjnych, jednak największą popularność przyniósł mu kontrowersyjny film "In Flagranti", który wyreżyserował na podstawie swojego scenariusza. Wystąpili w nim: Ewa Skibińska, Małgorzata Foremniak, Bogusław Linda, Jolanta Fraszyńska oraz Zdzisław Wardejn.

Wojciech Biedroń - kariera

Wojciech Biedroń był absolwentem łódzkiej filmówki, gdzie studiował reżyserię. Jako reżyser pracował przy serialach "Stacyjka" i "Samo życie".

Podczas Lubuskiego Lata Filmowego otrzymał Srebrne Grono za scenariusz do "Magii Kina". Artysta zdobył także nagrodę z teledysk zespołu Myslovitz "Długość dźwięku samotności". Znany filmowiec za dwa miesiące obchodziłby 65. urodziny.

logo Tu się dzieje