18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma swoją historię

Cejrowski nie ma wątpliwości. Polska NIE JEST niepodległa

12.11.2019  15:10
Cejrowski nie ma wątpliwości. Polska NIE JEST niepodległa
Cejrowski nie ma wątpliwości. Polska NIE JEST niepodległa Fot: Bartosz KRUPA/East News

Wojciech Cejrowski słynie z własnego zdania na właściwie każdy temat. Z okazji 11 listopada również postanowił powiedzieć, co sądzi o polskiej niepodległości.

Wojciech Cejrowski nie raz i nie dwa pokazywał, że ma poglądy odrębne od niemalże każdej osoby na świecie. Tym razem nie zawiódł i postanowił skomentować w mediach społecznościowych kwestię dotyczącą 11 listopada.

Wojciech Cejrowski walczy... o niepodległość

Zdaniem podróżnika i pisarza... Polska wcale nie jest niepodległa. 101 lat świętowania jej wolności to zatem nic. Dlaczego? Otóż w jego oczach swoją niepodległość oddaliśmy Unii Europejskiej. Co więcej, Wojciech Cejrowski wciąż walczy o to, co wywalczyliśmy ponad wiek temu.

Niepodległość. Ja o nią ciągle walczę - o wolność i niepodległość. O osobistą i o tę państwową. Polska oddała swoją niepodległość w ręce UE. Pozostaje wasalem Niemiec i Ruskich. Nie ma suwerennej władzy. Prawo dostosowuje się do zagranicznego, a nie tworzy własne. A Obywateli - i tu chyba się Państwo zgodzą - nie traktuje się w Polsce jako suwerenów ani ludzi wolnych

- napisał w mediach społecznościowych Cejrowski.

Dalej jeszcze mocniej rozwinął się w swoich przemyśleniach.

Coraz więcej nie wolno: Domu zbudować nie wolno - musisz dostać zezwolenie; domu wyburzyć nie wolno... drzewa ściąć nie wolno, studni wykopać nie wolno, skarbów we własnej ziemi szukać nie wolno, ropy kopać nie wolno, dogadać się na dowolną pensję - nie wolno. Żarówki w szkole wymienić nie wolno, jeżeli nie masz kursu wchodzenia na drabinę. W piecu palić nie wolno, jeżeli nie masz kursu palacza. A do tego sam piec też musi mieć certyfikat... Takie traktowanie dorosłych ludzi nie jest wolnością

- napisał.

Trzeba przyznać, że wszystko, ale to wszystko pan Wojtek widzi... po swojemu. 

Przeczytaj więcej
Komentarze